Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Minimalizm, czyli jak być szczęśliwym człowiekiem

Czy mniej może znaczyć tak naprawdę więcej? Tak, a filozofia minimalizmu wyjaśnia, jak żyć, aby cieszyć się lepiej czasem wolnym, oszczędzać pieniądze, być zdrowym. Minimalizm przeciwstawia się filozofii nadmiernej konsumpcji, chaosowi. Eliminuje niepotrzebne rzeczy dając miejsce wolności, szczęściu osobistemu.

Jak wykorzystać ideę minimalizmu praktycznie?

Selekcja zbędnych rzeczy fundamentem robienia miejsca na to, co faktycznie potrzebne

Analizujesz bardzo dokładnie swoje otoczenie, życie ogólnie i wybierasz z niego rzeczy nieistotne, zbędne, ograniczające stale twoje fundusze. Co to może być? Zagracona pamiątkami szafka, na której czyszczenie poświęcasz kilkanaście minut. Nadmierna ilość sztućców prowadząca do strat minut podczas zmywania. Wielu minimalistów rezygnuje z samochodu (ubezpieczenie OC, tankowanie itp.) przesiadając się na rower dający realne wsparcie zdrowia, kondycji, mięśni. Selekcja ma prowadzić do pełnej eliminacji chaosu.

Porządkowanie prowadzące do harmonii

Minimalizm nie jest pedantyczny, ale funkcjonalny, ponieważ wiesz, gdzie trzymasz niezbędne rzeczy. Zarządzasz nimi błyskawicznie. Na porządkowaniu sporo zarobisz lub pomożesz innym. Wystarczy wystawić przedmioty na Allegro lub w kategoriach „oddam gratis”.

Utrzymanie standardu i zwiększanie jakości krok po kroku

Minimalizm to styl życia wymagający stałego doskonalenia. Ustal idealny plan dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. Niech to stanowi dla ciebie podkładkę pod standaryzację codzienności.

Główne zasady minimalisty:

Nie kupuj nowych rzeczy pod wpływem impulsu. Dodaj je najpierw do listy obserwacji i przemyśl, czy naprawdę są ci potrzebne. Jeżeli tak, wybieraj maksymalną jakość, rozszerzoną gwarancję;

Zapomnij o zdaniu „może się przydać”;

Skupiaj się tylko na najważniejszych zadaniach, stań się jednozadaniowy. Czysty umysł to świetna koncentracja;

Jakość traktuj priorytetowo;

Wykonuj jedynie czynności istotne dla siebie.

Co oferuje minimalizm?

Wolność od dekoncentrującego bałaganu i dodatkowych stresów;

Perfekcyjne wykorzystanie przestrzeni życiowej;

Więcej czasu na spełnianie prawdziwych marzeń;

Ograniczenie wydatków, a przez to zwiększenie oszczędności, budowanie pasywnego dochodu;

Eliminacja zobowiązań to mniej ogólnych zmartwień;

Harmonia otoczenia prowadzi do większej kreatywności, koncentracji.

Minimalizm przeciwko konsumpcji

Więcej rzeczy jak widać wcale nie oferuje głębszego poziomu życia. Minimalizm nie ma tak naprawdę sztywnych zasad. Szczęście nie zależy w tej filozofii od posiadania, gromadzenia. To punkt kluczowy zrozumienia tego pojęcia.

Kim jest prawdziwy minimalista?

Minimalista to człowiek skromny, szczęśliwy, realizujący cele krok po kroku, bez rozproszenia, cierpliwie. Wybiera być zamiast mieć. Nie przywiązuje się do rzeczy, bo te zamykają prawdziwą drogę zrozumienia procesu samorealizacji.

Dodaj komentarz