Kilka rodzajów masażu

Kilka rodzajów masażu

Masaż klasyczny -wywołuje efekt relaksu i odprężenia.Ma szerokie zastosowanie w bólach głowy i pleców, rwie kulszowej, kręczu szyjnym,wadach postawy, kontuzjach i wielu innych jednostkach chorobowych.

Masaż Leczniczy

Coraz częściej polecany pacjentom przez lekarzy przy problemach zdrowotnych i rekonwalescencji, jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego i rehabilitacji. Masaż klasyczny-leczniczy ma na celu poprawę stanu zdrowia, gdyż wywołuje niezastąpione, naturalne właściwości lecznicze.

Masaż leczniczy opiera się na zastosowaniu najefektywniejszych technik masażu klasycznego. Jest on szeroko stosowany i uznawany za skuteczny. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań, których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom.

Masaż całościowy

Masaż całego ciała z zastosowaniem technik relaksacyjnych usprawnia funkcjonowanie całego organizmu, odpręża i poprawia nastrój. Wspomaga regenerację po intensywnej pracy, usuwa uczucie zmęczenia. Ma działanie uspokajające i antystresowe. Wskazany w stanach przemęczenia,obniżonego nastroju, długotrwałego stresu, po intensywnej pracy i wysiłku, w ogólnym osłabieniu

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż całościowy połączony z aromaterapią. Olejki eteryczne dodatkowo wzmacniają korzystne działanie masażu.

Masaż kojąco-regenerujący

Masaż wybranych partii ciała najbardziej narażonych na zmęczenie i wzmożone napięcie. Idealny po długim dniu pracy lub intensywnym wysiłku fizycznym. Stosowany do zabiegu żel z naturalnym mentolem i aloesem szybko uśmierza ból mięśni i stawów, pomaga w regeneracji oraz przynosi uczucie przyjemnego, chłodnego ukojenia. Wskazany w bólach i obrzękach kończyn.

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi jest zabiegiem fizykalnym , który swój dobroczynny wpływ na organizm zawdzięcza unikalnemu połączeniu: masażu , termoterapii oraz biostymulacj. Zalecany u osób przemęczonych i zestresowanych.

Masaż przed zabiegiem manualnym pozwala rozluźnić mięśnie i ich powięzie i wpływa na efektywność terapii. Rozluźnione tkanki umożliwiają wykonanie mobilizacji precyzyjniej i przy użyciu mniejszej siły ze strony terapeuty. Dzięki temu terapia jest przyjemniejsza i bardziej komfotowa dla pacjenta.
Masaż na zakończenie sesji terapeutycznej stanowi formę profilaktyki i zapobiega nawracaniu dolegliwości.

Masaż tkanek głębokich opiera się na opracowaniu przez terapeutę tkanki mięśniowej i łącznej znajdującej się zarówno w powierzchownych, jak i w głębszych warstwach ciała. .Jest też formą zaprogramowanej terapii pacjenta lub sportowca dostosowaną do konkretnej jednostki, nie jak w masażu sportowym powtarzającymi się sekwencjami ruchów takich samych dla każdego zawodnika. Za pomocą tej techniki można wpływać na stan napięcia mięśniowego i powięziowego, korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu. Cechą tego rodzaju masażu jest stosowanie bardzo małych lub w ogóle nie stosowania środków poślizgowych.

Dodaj komentarz