Jakie kolczyki do okularów?

Jakie kolczyki do okularów?

Czerwiec 21, 2019 0 By admin

Czy do okularów można nosić kolczyki?

Każda kobieta, która na co dzień nosi okulary zapewne nie raz stojąc przed lustrem miała dylemat czy założyć kolczyki a jeśli tak to jakie? Często bowiem wydaje nam się, że tak wyrazisty dodatek na twarzy jakim są okulary w połączeniu z ozdobami w uszach będzie już przesadą. Niestety bardzo często tak właśnie jest, dlatego warto zastanowić się jakimi zasadami należy się kierować łącząc ze sobą okulary z kolczykami. Z całą pewnością nie musimy z nich rezygnować całkowicie. Jak zawsze sprawdza się złota zasada „mniej znaczy więcej”, dlatego małe i delikatne kolczyki typu wkrętki powinny wyglądać doskonale w towarzystwie każdego modelu okularów korekcyjnych. Nieco większe kolczyki ale nadal z zapięciem typu sztyft, czyli leżące blisko ucha również powinny dobrze komponować się z oprawkami okularów. Jeżeli lubimy wiszące, długie kolczyki to zdecydowanie powinnyśmy ograniczyć się do delikatnych modeli na przykład w kształcie wiszących łańcuszków. Masywne kolczyki z ozdobnymi kamieniami mogą być już zbyt widoczne i w połączeniu z okularami niestety będą przytłaczać.

Jak dobrać kolczyki do kształtu i koloru oprawek?

Podczas wyboru kolczyków warto wziąć pod uwagę kolor oprawek. O ile plastikowe oprawki okularów pasują zarówno do złotej jak i srebrnej biżuterii, o tyle modne ostatnio oprawki w kolorach różnych metali powinny być dopasowane do barwy kolczyków. Popularne złote oprawki w stylu „babcinych„ okularów i złote kolczyki vintage stworzą duet idealny i z pewnością będą stylowym akcentem dla miłośniczek oryginalnego wyglądu. Sam kształt oprawek również ma niebanalne znaczenie przy wyborze kolczyków. Jeżeli zdecydowałyśmy się na delikatne i mało widoczne okulary to możemy pozwolić sobie na nieco bardziej wyrazistą biżuterię. W sytuacji gdy nasze oprawki są grube, masywne a w szczególności w intensywnym kolorze, kolczyki powinny być bardzo delikatne, jedynie subtelnie mieniące się w uszach.

Dlaczego tak ważne są proporcje i kształt twarzy?

Znajomość kształtu naszej twarzy jest bardzo pomocna przy dobieraniu zarówno oprawek okularów jak i kolczyków. I jedno i drugie może nam pomóc skorygować nieco mankamenty urody i sprawić, że nasza twarz nabierze odpowiednich proporcji. Twarz trójkątna wymaga dłuższych kolczyków, których najszersza część przypada na wysokości brody, kwadratową z kolei łagodzą kolczyki o owalnych kształtach. Posiadaczki okrągłej buzi powinny nosić kolczyki o geometrycznych i kanciastych formach aby wyostrzyć rysy. Jeżeli zastosujemy się do powyższych zasad a do tego dobierzemy odpowiedni kształt oprawek, nasza twarz może zyskać zupełnie inne, bardziej korzystne proporcje.

Co zamiast kolczyków?

Czasami mimo wszystko kolczyki zupełnie „nie grają” nam z okularami. Jest tak zwłaszcza wtedy gdy reszta stylizacji również jest wyrazista, kolorowa lub we wzory. W takiej sytuacji nie warto upierać się przy ozdobach uszu a lepiej postawić na inny element biżuterii jak np. naszyjnik lub większa bransoletka.