Co robić, kiedy banki odmawiają przyznania kredytu?

Co robić, kiedy banki odmawiają przyznania kredytu?

Kiedy pilnie potrzebne nam są fundusze, często w pierwszej kolejności myślimy o zaciągnięciu kredytu w banku. Chociaż mniej niż dawniej, to mimo wszystko banki wciąż cieszą się pewnym zaufaniem społecznym. Ich bezpieczeństwo i rzetelność wiąże się jednak z tym, że znacznie trudniej jest uzyskać od nich pozytywną odpowiedź niż od firm pożyczkowych. Zbyt niska zdolność kredytowa czy wypełniona negatywnymi wpisami historia kredytowa może skutecznie uniemożliwić otrzymanie kredytu. Czy jednak na pewno? Czy istnieją trudne kredyty dla osób zadłużonych? Gdzie szukać z nimi pomocy?

Osoby w gorzej sytuacji finansowej też mogą dostać kredyt

Łatwo się zniechęcić podczas poszukiwań kredytu jako osoba zadłużona. Wszędzie, gdzie się zwrócimy, uzyskujemy negatywne odpowiedzi. Z kolei z każdym kolejnym złożonym do banku zapytaniem tylko jeszcze bardziej pomniejszamy swoją zdolność kredytową.

Czy kredyty bez zdolności kredytowej są możliwe do uzyskania? Wydawać by się mogło, że niska zdolność kredytowa, zła historia kredytowa czy zadłużenie uniemożliwiają uzyskanie kredytu. Nie warto jednak się poddawać, ponieważ jest pewne rozwiązanie, które nawet w bardzo trudnych przypadkach potrafi przynieść świetne rezultaty.

Jest nim oczywiście zwrócenie się do doświadczonego pośrednika kredytowego. Tam, gdzie sam potencjalny kredytobiorca polegnie, pośrednik kredytowy będzie w stanie wynegocjować najkorzystniejszy możliwy kredyt.

Nie zawsze otrzymanie kredytu będzie możliwe i czasami jedyną opcją będzie zaciągnięcie pożyczki w parabanku. Jednak zazwyczaj okazuje się, że dzięki interwencji specjalisty nawet trudne kredyty dla osób zadłużonych są możliwe do uzyskania.

Jak podnieść swoje szanse na otrzymanie kredytu?

Jest wiele sposobów, na które możemy zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania kredytu. Większość z nich nie będzie jednak łatwa do wprowadzenia w życie lub wymagać będzie czasu.

Warto przede wszystkim dokonać przeglądu swoich zobowiązań i zastanowić się, które z nich można zlikwidować. Mowa tu przede wszystkim o nieużywanych kartach kredytowych czy limicie na koncie bankowym. Nawet jeśli ich aktywnie nie używamy, to wciąż zmniejszają one naszą zdolność kredytową.

Jeśli naszym największym problemem jest kiepska historia kredytowa (na przykład w konsekwencji błędów młodości), to rozwiązaniem będzie przede wszystkim czas. Po 5 latach negatywne wpisy zostaną bowiem z bazy BIK usunięte. Ponadto warto jak najszybciej zacząć budować bardziej pozytywną historię kredytową. Jak?

To proste. Wystarczy zaciągnąć niewielką pożyczkę (lub na przykład wziąć sprzęt elektroniczny na raty), po czym spłacać ją terminowo. Po jej zakończeniu, należy wziąć następną i tak do skutku. Ten sposób należy jednak stosować jedynie jeśli jest się pewnym, że zaciągnięte zobowiązania będzie się w stanie spłacać terminowo. W przeciwnym wypadku zamiast polepszać swoją historię kredytową, tylko ją pogorszymy.

Dodaj komentarz