Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto go wziąć?

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto go wziąć?

Kredyt konsolidacyjny może być bardzo pomocny, jeśli liczba Twoich zobowiązań finansowych Cię przytłacza. Warto się nad nim zastanowić i poszukać najlepszej oferty. Zanim jednak to zrobisz, zobacz, na czym polega konsolidacja i kiedy warto się na nią zdecydować.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu mamy możliwość połączenia ze sobą kilku zobowiązań finansowych w jeden nowy kredyt. Co więcej, możemy obniżyć swoją miesięczną ratę i płacić mniej niż do tej pory. Dzięki maksymalnemu wydłużeniu rat masz możliwość płacenia tyle, ile jesteś w stanie odłożyć. Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie celowe, które możemy przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Możesz go zaciągnąć zarówno w banku, w którym aktualnie posiadasz kredyty lub w zupełnie innym. Jeśli znajdziesz atrakcyjną ofertę konsolidacji, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś z niej skorzystał, nawet jeśli dotychczas nie byłeś klientem danej placówki.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Z tego typu kredytu może skorzystać każda osoba, która chciałaby kilka różnych zobowiązań, zamienić na jedno nowe, które ma niższą ratę. Jeśli do tej pory miałeś problem z dotrzymywaniem terminów i raty stały się dla Ciebie za wysokie, to masz okazję to zmienić. Wystarczy, że posiadasz odpowiednią zdolność i historię kredytową. Konsolidacja jest więc rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie dopuściły do opóźnień w spłatach oraz nie mają niskiej oceny punktowej w BIK.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

To czy kredyt konsolidacyjny będzie Ci się opłacał, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musisz sprawdzić, ile będzie kosztować Cię miesięczna rata oraz jaki jest koszt całkowity nowego kredytu. Kluczowe są także opłaty dodatkowe takie jak np. prowizje i oprocentowanie. Dokładne przeanalizowanie ofert mogłoby Ci zająć sporo czasu, dlatego lepiej jest zostawić to zadanie internetowym porównywarkom kredytów. Znajdą one za Ciebie najlepszą ofertę i w kilka minut i dadzą pogląd na oferty z różnych banków. Nie musisz wychodzić z domu, aby znaleźć ofertę, która najbardziej Ci odpowiada.

Jakie kredyty można skonsolidować?

Tak naprawdę możesz skonsolidować większość swoich zobowiązań. Mogą to być kredyty gotówkowe, zadłużenia na karcie kredytowej, kredyt samochodowy, a nawet chwilówki. Coraz więcej banków nie ma problemu z tym, aby dać kredyt konsolidacyjny osobie, która ma długi w parabanku. Łączenie ze sobą zobowiązań bankowych i pozabankowych jest coraz łatwiejsze.

Dodaj komentarz