Zadzwoń do mnie… za darmo!

Zadzwoń do mnie… za darmo!

Rodzina i przyjaciele są teraz na wyciągnięcie ręki nawet jeżeli mieszkają na drugim końcu świata. Możesz z nimi rozmawiać kiedy tylko chcesz nie wydając ani złotówki. Takie możliwości dają specjalne aplikacje przeznaczone na telefon, komputer czy tablet. Oto najpopularniejsze aplikacje i programy, które warto znać.

Messenger – pozwala na przesyłanie wiadomości do osób z naszej książki adresowej w telefonie i do znajomych na Facebooku. Aplikacja wykorzystuje transmisję danych (czyli internet), którą mamy w abonamencie. Dlatego nie płacimy dodatkowo, nawet jeśli wiadomości wysyłamy na zagraniczne numery. Jeżeli chcemy zadzwonić, wystarczy wybrać osobę z naszej listy kontaktów i kliknąć w słuchawkę. Gdy wybierzemy kamerkę, będziemy widzieli rozmówcę, a on nas. Możemy też utworzyć grupę osób, do których jednocześnie chcemy pisać lub z nimi rozmawiać. Klikamy w napis na górnym pasku: “grupy”, potem w kółeczko z plusem w prawym dolnym rogu. Zaznaczamy osoby, które mają należeć do grupy. Nadajemy nazwę, np. “Przyjaciółki” i gotowe!

WhatsApp – umożliwia przesyłanie wiadomości, filmów, zdjęć oraz rozmawianie z osobami, które też używają tej aplikacji. Jeśli ktoś ze znajomych zainstaluje ją w telefonie, od razu zobaczymy go na liście kontaktów WhatsApp. Udogodnieniem są znaczki przy wiadomościach. Jeśli wyświetlają się na niebiesko, to sygnał, że odbiorca je przeczytał.

Skype – to bardzo popularna aplikacja do prowadzenia wideorozmów. Gdy dzwonimy do osób, które mają Skype’a, nic nie płacimy. Możemy także łączyć się z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi. Najpierw jednak trzeba zasilić nasze konto w tej aplikacji. Międzynarodowe taryfy są niższe niż w sieciach komórkowych.

Viber – działa podobnie jak WhatsApp i Skype, pozwalając za darmo łączyć się z innymi użytkownikami tej aplikacji. Ma też funkcję, dzięki której możemy narysować coś na ekranie telefonu i wysłać to naszym znajomym. Opcja Viber Out umożliwia tanie rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne do osób, które nie używają komunikatora.

Signal – Private Messenger – został stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Wszystkie przesłane między użytkownikami informacje są szyfrowane. Jeśli ktoś przechwyciłby je, nie będzie w stanie ich odczytać. Z tej aplikacji korzystają politycy i biznesmeni, ale także osoby, którym zależy na poufności.

Instalacja takich aplikacji zajmuje chwilę. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać nazwę komunikatora, który chcemy zainstalować, a potem zostaniemy poprowadzeni krok po kroku przez proces instalacyjny.

Dodaj komentarz