Długopis czy pióro? Co warto wybrać?

Długopis czy pióro? Co warto wybrać?

Czy w dzisiejszym świecie nadal potrzebujemy przyborów do pisania? Oczywiście! Zdecydowaną większość informacji zapisujemy na smartfonach lub komputerach, jednak wciąż najważniejsze informacje warto zapisywać tradycyjnie na kartce lub w zeszycie.

Wybór długopisów i piór

Wybór długopisów i piór jest niemal nieograniczony. Różnorodność kolorów, materiałów i dodatkowych gadżetów może zatrzymać w sklepie papierniczym na długo. Jeśli potrzebujemy czegoś do pisania, to pierwszym pytaniem, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć jest: długopis czy pióro?

Dla kogo pióro?

Pióro kojarzy się z elegancją. Piórem trzeba się nauczyć pisać, nie jest to tak intuicyjna czynność jak pisanie długopisem. Warto ją jednak opanować, ponieważ pisanie piórem ma w sobie jakąś magię i tajemnicę. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, trzeba tylko trochę poćwiczyć. Pióra będą odpowiednie dla osób cierpliwych, przywiązanych do tradycji, ceniących klasyczną elegancję.

Istnieją różne rodzaje piór. Pióro wieczne jest, zgodnie z nazwą, bardzo trwałe. Można wybrać wygodne pióro na naboje lub takie, które trzeba będzie napełniać tuszem. Wygodnym rozwiązaniem są też pióra kulkowe. Nie mają one stalówki, łatwiej się nimi pisze, nie ma też ryzyka powstania kleksów i plam z tuszu.

Dla kogo długopis?

Zapisywanie notatek lub dłuższych tekstów długopisem jest bardzo wygodne. W sklepach papierniczych możemy wybrać długopis, którym najwygodniej będzie nam się pisało. Niektóre długopisy mają specjalną gumkę zapobiegającą ślizganiu się palców. Producenci długopisów oferują wiele wbudowanych gadżetów, jak np. latarka, specjalna gumka do pisania po ekranach dotykowych, a nawet schowek na ściągę.

Długopisy są oczywiście bardzo wygodne, zwykle też zdecydowanie tańsze niż pióra. Łatwiej mieć długopis zawsze przy sobie. Jego zaletą jest też to, że można go pożyczyć (pióra ze stalówką dostosowują się do ręki piszącego i nie powinno się ich pożyczać). Są idealne dla współczesnego zabieganego człowieka, który chce szybko zapisać najważniejsze informacje.

Dodaj komentarz