Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy podczas porannej rutyny

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy podczas porannej rutyny

To jak wygląda nasza skóra na twarzy zależne jest od wielu czynników. Przede wszystkim na jej kondycję wpływa prowadzony przez nas styl życia, kosmetyki do pielęgnacji oraz uwarunkowania genetyczne. Skóra naszej twarzy zdradza więc wszystko. To właśnie na niej widać pierwsze oznaki starzenia się, zmęczenie oraz stres. Aby cera była zadbana i ładna należy więc odpowiednio o nią dbać.

Jak powinna wyglądać poranna pielęgnacja twarzy?

Mało która kobieta, tuż po przebudzeniu się, znajduje czas na długie siedzenie przed lustrem. O tej porze skupienie się na dokładnej pielęgnacji skóry twarzy jest niemożliwe. To właśnie dlatego poranna pielęgnacja powinna być szybka oraz efektywna. Dlatego skupianie się na dłuższych zabiegach oczyszczających oraz pielęgnacyjnych lepiej jest zostawić na wieczór.

Oczyszczanie

Pierwszą rzeczą dla twarzy, którą należy wykonać rano, jest oczyszczenie skóry z wyprodukowanego przez noc sebum, martwego naskórka, kurzu oraz bakterii. W zależności od typu twarzy na tym etapie zalecane jest stosowanie płynu micelarnego (dla cery normalnej oraz naczyniowej), mleczka ( dla cery suchej, dojrzałej) lub żeli antybakteryjnych (dla cery tłustej). Takie regularne oczyszczanie skóry twarzy sprawi, że będzie ona jasna oraz gładka. Jednym słowem: czysta.

Tonizowanie

Podczas porannej pielęgnacji nie zapominaj także o tonizowaniu twarzy. Zabieg ten jest przez większość kobiet pomijany – co stanowi poważny błąd. Po oczyszczeniu cery oraz każdym kontakcie z wodą, skóra na buzi utraca swoją naturalną barierę ochronną przed grzybami, bakteriami oraz szkodliwym wpływem  środowiska. To właśnie dzięki stosowaniu toniku, pH naszej skóry wraca do normy,  tym samym jej bezpieczeństwo zostaje przywrócone.

Nawilżanie

Gdy już oczyścisz twarz oraz przywrócisz jej prawidłowe pH, to skóra jest gotowa na przyjęcie kremu nawilżającego. W zależności od potrzeb pamiętaj o doborze tego kosmetyku do typu cery. Pamiętaj przy tym, że kremem stosowanym na dzień nie może być ten sam, który stosujesz wieczorem. Wyjątek od tej reguły stanowi jedynie cera dojrzała oraz cera atroficzna (tj. patologiczna, wrażliwa, zniszczona, z tendencją do szybkiego starzenia się). Zarówno do porannej jak i wieczornej pielęgnacji można stosować jedynie krem odżywczo-regenerujący oraz nawilżający.

Przy dbaniu o kondycje skóry swojej twarzy pamiętaj o tym, że same kosmetyki to stanowczo za mało. To właśnie zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, odpowiednia ilość odpoczynku i unikanie nadmiernego stresu ma ogromny wpływ na jakość cery.

Dodaj komentarz