Ćwiczenia do wykonani w domu które zaoewnią man płcki chrzuch

Ćwiczenia do wykonani w domu które zaoewnią man  płcki chrzuch

Płaski brzuch to tzw. „must have”, czyli coś, bez czego trudno obejść się w dzisiejszych czasach. Każda z nas marzy o kaloryferze lub przynajmniej seksownie zarysowanym brzuszku. Nic dziwnego, zgrabna talia i płaski brzuch to z pewnością atrybuty piękna i oznaka świetnej formy.

Najważniejsze w drodze do szczupłej tali jest odpowiednie podejście. Musimy zdawać sobie sprawę, ze bez właściwej diety, trening nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Jeśli w ciągu dnia zadbamy o prawidłowe żywienie możemy rozpocząć trening, mający na celu wyszczuplenie brzucha.

Najczęściej przyczyną odstającego brzucha czy boczków jest nadmierna masa ciała, czyli nadwaga lub otyłość. I to z nimi powinniśmy walczyć w pierwszej kolejności. Zatem trening umożliwiający utratę tkani tłuszczowej jest nieodzownym elementem w drodze do płaskiego brzucha. Ćwiczenia aerobowe, bo tak nazywa się ten rodzaj treningu, powinny być wykonywane niemal każdego dnia przed ponad 30 minut. Tylko taka forma ruchu pozwoli nam skutecznie zredukować tkankę tłuszczową podskórną. Jej mniejsza ilość ułatwi wyeksponowanie mięśni brzucha, nad którymi będziemy pracować za pomocą specjalnych ćwiczeń.

Prezentujemy 5 najskuteczniejszych ćwiczeń, które pomogę ci osiągnąć wymarzone efekty – płaski brzuch. Wykonuj je około 3-4 razy w tygodniu, najlepiej w 3 seriach po 15-20 powtórzeń.

Ćwiczenie 1. Spinani mięśni brzucha z uniesieniem nóg

Połóż się na macie, ręce oprzyj o skronie, nie splataj ich za głową. Niech łokcie stykają się z podłożem. Zegnij nogi w kolanach i unieś je. Trzymaj kąt prosty pod kolanami. Stopy złącz i ściągnij. Napnij mięśnie brzucha i powoli unoś górną część tułowia odrywają barki i łopatki. Odcinek lędźwiowy powinien przylegać do podłoża. Głowę trzymają prosto w linii pleców i patrz przed siebie. Pamiętaj, aby podczas unoszenia się wykonać wydech.

Ćwiczenie 2.  Spinanie mięśni brzucha z ugiętymi kolanami

Połóż się w pozycji wyjściowej, jak w poprzednim ćwiczeniu. Zegnij nogi w kolanach i stopy pozostaw oparte o podłoże. Napinając mięśnie brzucha unoś barki i łopatki do góry, wykonaj wydech i powróć do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby nie spinać mięśni ud, tylko pracować i unosić tułów mięśniami brzucha.

Ćwiczenie 3. Unoszenie prostych nóg

Połóż się na plecach, dłoniami lekko dotykaj skroni. Nie splata ich za głową. Napinając mięśnie brzucha unoś proste nogi do góry, wykonaj wydech i powróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 4. Unoszenie nóg zgiętych w kolanach

Połóż się na plecach, nogi zegnij a kolanach, dłoniami lekko dotykaj skroni. Nie splata ich za głową. Napinając mięśnie brzucha unoś nogi do góry, wykonaj wydech i powróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 5. Skośne brzuszki

Połóż się na plecach i wyprostuj nogi. Dłońmi lekko podtrzymuj głowę. Wykonaj uniesienie klatki piersiowej z jednoczesnym uniesieniem lewego kolana. Dotykaj go zgiętym prawym łokciem, po czym zmień nogę i łokieć. Ćwiczenie wykonuj bez wracania do pozycji wyjściowej po 15-20 razy na każdą nogę. Pamiętaj, aby wyprostowana noga nie stykała się z podłożem.

Dodaj komentarz