Jak wybrać sukienkę na wesele?

Jak wybrać sukienkę na wesele?

Wesele to okazja szczególna i elegancka. Zwykle wtedy udajemy się na duże przyjęcie, które odbywa się dla uczczenia zawartego małżeństwa. Na tę okazję każdy gość pragnie prezentować się jak najlepiej. Szczególną wagę do swojego stroju przykładają kobiety, które na długo przed weselem szukają wymarzonej sukienki.

Gdzie kupić sukienkę na wesele?

Jest co najmniej kilka dobrych miejsc w których możemy nabyć ładne sukienki na wesele. Są to sklepy odzieżowe zlokalizowane w dużych galeriach oraz mniejsze butiki w centrach miast. Jeśli danej kobiecie zależy na szczególnie okazałej sukience na zakupy może ona udać się do salonu mody ślubnej. Wiele ciekawych sukienek znajdziemy także w licznych sklepach internetowych. Z kolei panie, które wolą mieć egzemplarz szyty na zamówienie powinny odpowiednio wcześnie udać się do dobrej pracowni krawieckiej.

Jaką sukienkę wypada założyć na wesele?

W zasadzie nie istnieją odgórne wytyczne odnośnie sukienek weselnych. Powinny to być kreacje odpowiednio eleganckie, stosowne do miejsca w którym odbywać będzie się przyjęcie. Jedyne dwa zastrzeżenia jakie występują to unikanie koloru białego i czarnego. Wybierając model sukienki trzeba mieć na uwadze aby była ona wygodna bo na weselach zwykle się tańczy. Jeśli więc ktoś decyduje się na długą sukienkę to lepiej nie wybierać modelu wąskiego na dole tylko szeroki lub z rozporkiem. Sukienki weselne mogą występować w bardzo wielu odsłonach. Obecnie bardzo chętnie wybierane są sukienki koronkowe, z tiulem, z cyrkoniami oraz sukienki z odsłoniętymi plecami. Nie brakuje też zwolenniczek sukienek kopertowych, w stylu hiszpańskim czy sukienek odsłaniających dekolt. Jeśli chodzi o kolory to na tę okazję można poszaleć. Zależnie od upodobań i typu urody można wybrać zarówno sukienkę czerwoną, żółtą jak i złotą. Zauważyć jednak należy, że przeważają sukienki jednolite, jedynie w upalnych miesiącach spotkać można sukienki kwieciste.

Co dobrać do sukienki?

Aby kobieta pięknie prezentowała się na weselu oprócz ładnej sukienki powinna mieć też eleganckie buty, torebkę i elegancką biżuterię. Gdy sukienka posiada krój odsłaniający ciało warto zadbać o dodatkowe nakrycie w postaci pasującego żakietu czy narzutki. Buty na taką okazję jak wesele zdecydowanie powinny być na wysokim obcasie. W tańcu najlepiej prezentują się klasyczne szpilki. Do sukienki dobierany więc pasującą biżuterię, do tego wyjściowy makijaż, uczesanie, perfumy i mamy pełen sukces wizerunkowy. Wiele pań, wzorem mieszkanek Wielkiej Brytanii na ślub decyduje się także założyć niewielki, dekoracyjny kapelusz.

Dodaj komentarz