Metoda chińskiej medycyny na zdrowe odżywianie

Metoda chińskiej medycyny na zdrowe odżywianie

Należy świadomie decydować o tym, co jesz. Spożywane produkty mogą mieć wpływ na wszystkie narządy organizmu w różny sposób: pozytywnie lub negatywnie.

W zachodniej medycyny pokarmy są rozpatrywane w kategoriach kalorii, tłuszczów, węglowodanów, białek, witamin i minerałów.dj na wesele radom, imprezy firmowe bankiety

W medycynie chińskiej, pokarmy mają bezpośredni wpływ na swoich narządach, a więc ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Konkretnie, wpływają one aż dziesięć narządów ciała w zakresie zabiegów diety i kuracji. Pokarmy, z ich pięciu smakach (gorzki, ostry, słony, kwaśny, słodki), ich pięciu energiach (gorący, ciepły, zimny, chłodny, neutralny) oraz ich różnych ruchów (tak, niektóre pokarmy przenieść na zewnątrz, takich jak wywoływania pocenia, podczas gdy inni przenieść do środka, w dół i do góry), wpływa na narządy bezpośrednio lub pośrednio.

Przez tysiące lat, chińscy lekarze zostały używając pokarmy na chorych narządów do kuracji i zabiegów. Na przykład, twoje oczy są ściśle związane z wątrobą. Tak więc, jeśli masz niewyraźne widzenie lub jakiejkolwiek choroby oczu, można mieć dysfunkcyjnych wątrobę i żywności, które są dobre dla wątroby może pomóc choroby oczu. Pokarmy poprawiające zdrowie wątroby obejmują czarny sezam, seler, szczypiorek, por, mięty pieprzowej, śliwki, i ocet.

Ponownie, twoje uszy są podobne do narządu ciała – nerkami. Jeśli są problemy ze słuchem, może chcesz jeść żywności, które pomagają nerki, takie jak czarne nasiona sezamu, kasztan, szczypiorek, kory cynamonu, milczek, żółtka, winogron, ciąg fasoli, mandarynki, orzecha włoskiego i pszenicy, wśród inne.

W ten sam sposób, twój nos jest związana z płucami, usta jest związany ze śledziony, a język jest odbiciem twojego serca. Aby to zilustrować, od wieków, Chińczycy powszechnie stosowany język rozpoznanie choroby, jak również ogólny stan zdrowia danej osoby. Przebarwienia języka może wskazywać na zaburzenia w organizmie: niebieskawy język, wady serca; żółto-zielonkawy języka, zaburzenia w wątrobie; białawy język, problemy w żołądku. Każdy wgłębienia na powierzchni języka, mogą również oznaczać problem dla zdrowia, takich jak krzywe linii w środku języka może wskazywać, ból pleców, a pęknięcia na powierzchni języka wskazują zaburzenia w okrężnicy. W ogóle, twój język jest dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. W związku z tym, spójrz na swój język w lustrze, i uważnie obserwować wielkość, kształt, powierzchnię kontur, marginesy i kolor swojego języka.

Niektóre wspólne żywności dobre dla zdrowia płuc są pieczarki, marchew, kolendry, czosnku, imbiru, winogron, zielona cebula, miód, por, lukrecji, kwiat lilii, oliwa, gruszka, mięta, rzodkiewka, orzech i kasztan wody.

Pokarmy, które pomagają śledziony są jęczmień, tofu (tofu), wołowina, marchew, kasztan, kurczę, goździki, kolendrę, ogórek, bakłażan, rys, imbir, papryka zielona, ​​papryka czerwona, i soi, między innymi.

Pokarmy, które korzystają swoje serce obejmują cynamon gałązka, zielona papryka, fasoli mung, arbuz, a pszenica, między innymi.

Chińczycy jedzą pokarmy dla równowagi i harmonii, w oparciu o koncepcję “yin” i “yang”. Ta koncepcja równowagi i harmonii pochodzi od “Five Elements” (drewno, ogień, ziemia, metal i woda), które nie tylko mają fundamentalne znaczenie dla cyklów przyrody, ale także odpowiadają różnych narządów ciała ludzkiego. Dodatkowo, każdy z tych elementów odpowiada również określonej barwy. Jest to jeden z powodów, dla których warto jeść pokarmy w różnych kolorach, takich jak: zielony, żółty, czerwony, biały i czarny (lub ciemnego koloru). Dla Chińczyków, jedzenia jest sztuką, jak i nauką, ponieważ ma wpływ na wszystkie narządy ciała.

Dodaj komentarz