Konto bankowe to niezbędny element każdej działalności. Bez niego nie możemy rozliczać się z Urzędem Skarbowym, czy ZUS-em, a także przyjmować płatności od klientów, lub innych przedsiębiorców. To właśnie z tego względu założenie konta firmowego powinno być jedną z pierwszych czynności przy zakładaniu firmy. Zobacz, jak wybrać najlepsze konto firmowe i na co zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert.
Zalety posiadania firmowego konta bankowego
Jeśli zależy Ci na efektywnym prowadzeniu działalności, to na samym początku powinieneś rozdzielić prywatne finanse od firmowych. To właśnie w tym celu zakładamy konto firmowe. Choć wielu przedsiębiorców nie jest jeszcze do końca przekonanych do tego rozwiązania, to warto wiedzieć, że w rzeczywistości posiadanie konta firmowego ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad. Co nam gwarantuje rozdzielenie transakcji prywatnych od biznesowych?
Przede wszystkim decydując się na konto firmowe, zyskujemy przejrzysty obraz finansów przedsiębiorstwa. Tym samym mamy większą kontrolę nad przychodami i ponoszonymi kosztami. W efekcie możemy lepiej oceniać efektywność prowadzonej działalności i wprowadzać ewentualne zmiany. Zlewanie się finansów prywatnych z firmowymi wprowadza chaos, a prowadzenie działalności staje się jeszcze większym wyzwaniem. Jeśli więc zależy Ci na lepszym zarządzaniu, to koniecznie otwórz konto firmowe.
Jak znaleźć najlepsze konto firmowe – ranking kont firmowych
Przedsiębiorcy stali się bardzo ważną grupą klientów dla banków. Na rynku możemy więc znaleźć wiele ofert skierowanych właśnie do nich. Jednak szeroka oferta zazwyczaj przekłada się na to, że nie wiemy co wybrać. Jak więc zweryfikować, która oferta faktycznie jest najlepsza? Pomoże nam w tym ranking kont firmowych.
Korzystając z rankingu, możesz zaoszczędzić czas, który przy prowadzeniu działalności jest niezwykle ważny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego? Jedną z ważniejszych kwestii jest opłata za prowadzenie konta firmowego. Najlepsze oferty tę opcję mają za darmo. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie przeczytać warunki umowy i wszelkie możliwe haczyki. Kolejnym elementem są opłaty za wykonywanie przelewów, a także wypłaty i wpłaty w bankomatach, oraz oddziałach banków. Sprawdź także opłatę za kartę, która dołączana jest do każdego konta bankowego. Porównując te czynniki, możesz wybrać najkorzystniejszą ofertę. Warto przy tym wiedzieć, że wszelkie wydatki związane z prowadzeniem konta firmowego możesz wliczyć w koszty prowadzenia działalności.