W poszukiwaniu wolnego czasu. Rozwój zainteresowań i hobby.

W poszukiwaniu wolnego czasu. Rozwój zainteresowań i hobby.

W CZYM NAM MOŻE POMÓC, ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ?

Czy ktoś z państwa wie, jaki jest najlepszy sposób oraz cudowne lekarstwo na nudę? I czym właściwie jest, to trudne do strawienia, męczące uczucie, dające od czasu do czasu w kość, każdemu z nas?

Nuda, określana jest jako negatywny stan emocjonalny, polegający na uczuciu wewnętrznej pustki. Jest rodzajem sytuacji, który zwykle spowodowany jest:

  1. jednostajnością,
  2. brakiem zmiany otoczenia,
  3. brakiem bodźców,
  4. a czasami chorobą.

Jak temu skutecznie zaradzić i sprawić, by nuda nie dokuczała nam nazbyt często?

LEKARSTWO NA NUDĘ – SOLIDNE I INTERESUJĄCE HOBBY.

Co można robić, żeby nasze myśli, nie dryfowały wciąż wokół dręczących nas problemów i nie wierciły natrętnie dziury w głowie? Jeśli i tobie dokucza ten problem, polecam ci znalezienie dla siebie, interesującego hobby.

Hobby, nazywamy:

  • zamiłowanie do czegoś,
  • czynność wykonywaną dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków.

Hobby często związane jest ze zdobywaniem i pogłębianiem wiedzy w jakiejś określonej dziedzinie. Może też polegać na doskonaleniu, wcześniej już zdobytych przez nas umiejętności, dotyczących wykonywanego zawodu, prowadzonej praktyki lub czynności wykonywanych po pracy. Zyskiem jaki przynosi nam, posiadanie własnego hobby, jest uczucie satysfakcji i przyjemności.

Jakie rodzaje hobby wyróżnia się najczęściej?

  1. Hobby artystyczne:

malarstwo, rysowanie, gra na instrumencie, fotografia, taniec, śpiew, robótki ręczne.

  1. Hobby techniczne:

krótkofalarstwo, modelarstwo, majsterkowanie.

  1. Hobby rekreacyjne:

sport, wędkarstwo, grzybobranie, polowanie, uprawianie działki.

  1. Inne typowe hobby to:

kolekcjonerstwo, czytanie książek, gry komputerowe, zakłady bukmacherskie, podróże.

Jak państwo widzicie, wybór spośród amatorskich zainteresowań, które mogą stać się naszą pasją, jest dosyć bogaty. Jeśli jednak nadal macie wątpliwości co do tego, na które z wymienionych hobby moglibyście się ostatecznie zdecydować, rozwinę szerzej temat dotyczący, pierwszego z nich.

MALARSTWO. HOBBY ARTYSTYCZNE DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO.

Malarstwo jest rodzajem sztuki plastycznej. Do malowania niezbędne są tzw. środki wyrazu plastycznego oraz podłoże. Środki wyrazu plastycznego to nic innego jak: barwy, plamy, linie itp. Natomiast podłożem są, wszystkie potrzebne narzędzia jakich musimy użyć, by owe linie i barwy, wyrazić w sposób rzeczywisty i bezpośrednio namacalny, tak by mogli je również dostrzec inni ludzie.

Do tego by zająć się i uprawiać malarstwo amatorsko oraz traktować je jako swoje hobby, potrzebna jest oczywiście chęć i odrobina cierpliwości. Niektórzy uważają, że do malowania niezbędny jest również talent i posiadanie tzw. zdolności manualnych, które związane są z wysoką jakością sprawności naszych dłoni oraz rąk.

Czy zatem posiadanie zdolności manualnych jest czymś aż tak niesamowitym, że nie każdemu dane jest ich posiadanie?

Owszem, można to zagadnienie potraktować i w ten, budzący od razu wyraz zniechęcenie, sposób. Ale raczej, radziłabym przyjrzeć się zdolności ruchowej, od bardziej praktycznej strony i uwierzyć również w swoje możliwości, w zakresie codziennego rozwijania sprawności naszych rąk. Ze względu na to, uznać należy, że raczej mitem jest fakt, mówiący o tym, że nie każdy z nas może być malarzem. Jak mawiają artyści, wiele zależy od warsztatu swojej pracy, a warsztatem w tej sytuacji możemy nazwać regularne ćwiczenia palców, nadgarstków i rozwijanie tzw. motoryki małej. Jeśli udało mi się niektórych z państwa przekonać do tego, że malarstwo jako hobby, może być warte waszej uwagi, to nie pozostaje mi jak nic innego jak namówić was jeszcze do wykonania pierwszego kroku w kierunku rozwoju tego zainteresowania i udania się do sklepu z artykułami malarskimi.

Dodaj komentarz