Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem podnośnika koszowego?

Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem podnośnika koszowego?

Wypożyczenie podnośnika koszowego to krok, na który decyduje się wiele firm mających do wykonania pewne prace na wysokościach, a nieposiadających go na własność. Obecnie podnośniki są postrzegane jako bezpieczniejsza i wygodniejsza alternatywa dla drabin i rusztowań, stąd też warto je wykorzystywać. Jednocześnie zanim zwrócimy się do wypożyczalni, jest kilka pytań, które zapewne pojawią się w naszej głowie, a na które warto poznać odpowiedź.

Często można spotkać się między innymi z pytaniami o to, na jaki okres można wypożyczyć podnośnik (czy tylko na krótki, czy również na długi) i czy jest możliwość wynajęcia jednocześnie zarówno samego podnośnika, jak i operatora, który wykona dla nas określone czynności. Odpowiedzi przygotowaliśmy dla Was poniżej.

Na jaki okres można wypożyczyć podnośnik koszowy?

Nie ma określonej maksymalnej długości wypożyczenia podnośnika koszowego. Wszystko w tej kwestii zależy od preferencji i możliwości zarówno wypożyczalni, jak i klienta. Ogółem mówiąc, niezależnie od tego, czy interesuje nas wynajęcie podnośnika na zaledwie kilka dni, czy na dłuższy okres, powinniśmy być w stanie znaleźć firmę, która sprosta naszym oczekiwaniom.

Okres wypożyczenia będzie oczywiście rzutował na cenę. Jeśli chodzi o to, czy podnośniki koszowe mogą być wynajmowane razem z operatorem, odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak. Takie rozwiązanie ma w swojej ofercie między innymi http://rent-expert.pl/. Jeśli nie ma się podnośnika, to w większości przypadków nie będzie się też zatrudniało odpowiedniego operatora, więc może to być korzystne rozwiązanie.

Na ostateczną wycenę zlecenia wpłynie także bez wątpienia to, jakie konkretnie usługi chcemy, aby zostały wykonane przez rzeczonego operatora. Wśród tych wybieranych najczęściej można wyróżnić przede wszystkim montaż wszelkiej maści konstrukcji (nie tylko stalowych i aluminiowych, ale też na przykład anten, latarni, sygnalizacji świetlnych czy wentylacji).

To jednak nie koniec. Podnośniki koszowe są także często wypożyczane w celu zamontowania różnego rodzaju banerów, plakatów i innych elementów reklamowych, a także wykonania prac sprzątających wymagających przebywania na wysokości (a więc przykładowo mycia okien czy wyżej położonej części elewacji).

Jaki podnośnik koszowy wybrać?

Wypożyczając podnośnik koszowy, staniemy zazwyczaj przed pewnym dylematem. Do dyspozycji będziemy mieli podnośniki teleskopowe oraz przegubowe. Który z nich wybrać?

Jeśli na przykład chcemy dokonać naprawy w dachu domu jednorodzinnego i ze wszystkich stron jest on otoczony przy samej elewacji kwiatami oraz różnymi ozdobami, dobrą opcją może być podnośnik przegubowy.  Nie trzeba bowiem stawiać go dokładnie pod miejscem, w którym ma się znaleźć pracownik. Jeśli takich przeszkód nie ma, dobrą opcją będzie z kolei podnośnik teleskopowy.

Dodaj komentarz