Wybieramy odpowiednie perfumy

Wybieramy odpowiednie perfumy

Szukając swojego ulubionego zapachu w drogerii czy perfumerii internetowej kierujemy się głównie zapachem, który ma skraść nasze serce. Jak już trafimy na swojego ulubieńca, jesteśmy szczęśliwe, że w końcu będziemy mogły cieszyć nasze nozdrza urzekającym aromatem. By tak jednak się stało trzeba pamiętać o kilka istotnych szczegółach.

Często bowiem zdarza się tak, że zapach, który przypadł nam do gustu i za którego musieliśmy słono zapłacić kompletnie zawiódł nas swoją trwałością – a raczej jej brakiem. Jeśli jednak będziemy trzymać się kilku zasad, problem zniknie w mgnieniu oka. Niewielu z nas bowiem wie o tym, że wybór odpowiedniego miejsca na aplikację perfum jest niezwykle istotny. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie najlepiej nakładać pachnidło.

Gdzie powinno się aplikować pachnidła?

Dobrą trwałością perfum na pewno będziemy mogli cieszyć się aplikując pachnidło na włosy. Są one doskonałym nośnikiem zapachu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że perfumy zawierają w swoim składzie alkohol, który może przesuszyć naszą czuprynę. Z tego właśnie względu powinny zrezygnować z tego osoby, które borykają się z problemem suchych i szorstkich włosów. Nie należy aplikować perfum na czuprynę każdego dnia a tylko raz na jakiś czas.

Ważne jest również by wybierać te miejsca, w których skóra jest ciepła. Jak wiadomo, ciepło dobrze współgra z perfumami, pozwalając im się odpowiednio rozwijać jak również zachować zadowalającą trwałość. W przypadku gdy aplikujemy pachnidło na nadgarstki nie pocierajmy ich o siebie. Może to zniekształcić zapach i sprawić, że szybko się on ulotni.

Zanim spryskamy perfumami wybrane przez nas miejsce, najpierw dobrze je nawilżmy. Sucha skóra może bowiem chłonąć olejki zapachowe zawarte w pachnidle i tym samym negatywnie wpływać na jego trwałość. Najlepiej w tym celu użyć bezzapachowej wazeliny kosmetycznej. Zapachowe balsamy do ciała czy mleczka mogą źle współgrać z naszym pachnidłem.

Jeśli tylko będziemy trzymać się tych zasad, na pewno nie będziemy narzekać na kiepską trwałość perfum, szczególnie jeśli są one drogie i markowe.

Dodaj komentarz