Przeprowadzka do nowego lokum

Przeprowadzka do nowego lokum

Przeprowadzka nie należy do czynności, którą lubimy realizować. Na samo słowo przeprowadzka przychodzą nam do głowy takie hasła jak bałagan, bród, poszukiwanie zaginionych rzeczy a także problem z demontażem czy montażem mebli.

Przeprowadzkę można zlecić firmie zewnętrznej jak i wykonać ją samemu, w obu przypadkach należy jednak wykonać przeprowadzkę z głową, wedle ściśle określonego wcześniej harmonogramu. Artykuł opisujący porady przy przeprowadzce powinien znacznie ułatwić Ci sprawę.

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Wszystkie rzeczy, które posiadamy w mieszkaniu należy pakować do kartonów, także jeżeli mamy sklep z kartonami blisko to niema problemu, kupujemy 5-10 kartonów i jak nam braknie to idziemy po kolejne. Jeżeli jednak sklep z kartonami znajduje się daleko i mamy problem z zakupem wtedy na początku warto mniej więcej obliczyć ile i jakiej wielkości kartony będą nam potrzebne.

Średnio na 1 pokój potrzeba ok 10 kartonów, warto jednak zmierzyć największe elementy w danym pokoju i na podstawie tych danych zakupić karton. Jeżeli posiadamy już kartony, nie warto do nich wrzucać wszystkiego co wpadnie nam w ręce i już posiadamy na starym mieszkaniu. Przeprowadzka to doskonała okazja do segregacji rzeczy nie potrzebnych.

Możemy w tym momencie wyrzucić zarówno nieużywane ciuchy jak i inne przedmioty. Zdecydowanie z tego ruchu będziesz bardzo zadowolony, ponieważ mało kto lubi porządki i za pewne nie zabierzesz się za to w nowym mieszkaniu.

Pakowanie

Jeżeli dokonaliśmy już selekcji to możemy przystąpić do etapu pakowania przedmiotów nam potrzebnych. Rzeczy odrzucone możemy wyrzucić do pojemników na śmieci lub oddać je charytatywnie w różnych miejscach jak i oddać je znajomym. Przy pakowaniu warto wrzucać przedmioty danej kategorii do danych kartonów. Kartony warto dodatkowo podpisać, informacja ta przyda się firmie przeprowadzkowej, wtedy na pewno karton z napisem “szkło” będzie inaczej traktowany niż karton z napisem “książki”.

Oczywiście profesjonalna firma oferująca przewóz paczek, powinna być bardzo ostrożna bez względu co przewozi swoim samochodem. Wszystkie przedmioty szklane jak i delikatne, które łatwo mogą się uszkodzić warto zabezpieczyć folią bezbelkową oraz styropianem lub papierem. Musimy uważać by nie wkładać do kartonów rzeczy bardzo ciężkich, które mogą spowodować rozerwania się kartonu.

Meble

Niestety ale w większości wypadków musimy zdemontować nasze meble takie jak stół, szafy, zestawy wypoczynkowe.Każdy zdemontowany mebel warto wkładać do osobnego kartonu, tak by nie pomylić elementów przy jego montażu. Jeśli uznamy, że demontaż i montaż mebli to zbyt duży nakład pracy to warto skontaktować się z firmą przeprowadzkową w celu konsultacji czy mebel o takim i takim rozmiarze zmieści się do samochodu. Samemu trzeba sprawdzić czy mebel w całości zmieści się w drzwiach by było możliwe jego wyniesienie.

Wiara

Jeżeli udało nam się zdemontować i spakować do kartonów wszystkie rzeczy w naszym mieszkaniu, możemy zacząć szukać firmy przeprowadzkowej, która przetransportuje nasze wyposażenie. Do wyceny podajemy ilość i wielkość kartonów oraz ewentualnie zamawiamy dodatkowe osoby w firmie przeprowadzkowej, które pomogą nam przenieść kartony. Przy wyborze firmy musimy zadbać o to, by ona ubezpieczyła nasze rzeczy a także możemy zapoznać się z opiniami w internecie.

Dodaj komentarz