Grzejniki zasilane energią elektryczna w nowoczesnych budynkach

Grzejniki zasilane energią elektryczna w nowoczesnych budynkach

Tradycyjne grzejniki zasilane ciepłą wodą z instalacji centralnego ogrzewania wymagają budowy sieci ciepłowniczej i zachowania odpowiednich jej parametrów. Mają one również długi czas nagrzewania się, co wydłuża okres, kiedy mają niską wydajność. Nowe technologie budowlane charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej, co ułatwia stosowanie źródeł ciepła zasilanych energią elektryczną.

Zalety stosowania grzejników elektrycznych

Główną zaletą, jaką mają grzejniki elektryczne jest łatwość montażu oraz ich niska waga. Brak konieczności wykonywania innych prac hydraulicznych skraca czas potrzebny na wykonanie takiego ogrzewania. Ekipa montująca musi jedynie doprowadzić przewody zasilające grzejnik w energię elektryczną. W odróżnieniu od tradycyjnych grzejników przy ogrzewaniu elektrycznym nie ma czynnika grzewczego krążącego w instalacji. To powoduje zmniejszenie strat ciepła i podgrzewanie powietrza tylko w wybranych miejscach. Wysoka efektywność generowanego ciepła pozwala na tworzenie stref w budynku, w których będzie można zachować różną temperaturę. Poprawia to komfort użytkowania takiego obiektu i ogranicza koszty ogrzewania. Grzejniki elektryczne pobierają energie, kiedy temperatura otoczenia spadnie poniżej określonej temperatury. Łatwo w tym wypadku zmniejszyć temperaturę lub czasowo wyłączyć instalację. To ważne, w przypadku gdy miejscem montażu są obiekty używane sezonowo, gdzie istnieje możliwość zamarzania tradycyjnego czynnika grzewczego.

Dużą zaletą jest możliwość elastycznego dostosowania ogrzewania do bieżących potrzeb mieszkańców. W razie konieczności można zmienić lokalizację grzejnika lub zamontować dodatkowy grzejnik zwiększając moc cieplna instalacji. W tym wypadku nie ma ograniczeń co do konfiguracji grzejników.

Dostosowanie ogrzewania elektrycznego do potrzeb użytkownika

Stosując regulatory i czujniki instalacja, może automatycznie dostosowywać się do zmiennych warunków zewnętrznych. Programatory w zależności od modelu potrafią sterować również w systemie tygodniowym oraz zachować określone parametry w wyznaczonych godzinach. Tak zarządzana instalacja elektrycznego centralnego ogrzewania będzie dostosowana do stylu życia mieszkańców i zwiększy komfort użytkowania oraz pozwoli na zachowanie zdrowego mikroklimatu wewnątrz budynku. Poszukując dekoracyjnych rozwiązań, producenci oferują ogrzewanie elektryczne w formie listw. Elementy takie są niewidoczne a przez ich liniowy montaż, również bardzo proste jest ułożenie nowej instalacji elektrycznej zasilającej takie ogrzewanie.

Dodaj komentarz