Jak urządzić pokój dla nastolatka – dekoracje

Jak urządzić pokój dla nastolatka – dekoracje

Niemal każdy nastolatek marzy o tym, aby mieć kawałek swojej osobistej i prywatnej przestrzeni, którą może nazwać swoją własnością. Stworzenie takiego pokoju, który będzie spójny, zorganizowany i dobrze wyglądający jest nie lada wyzwaniem nawet dla projektantów wnętrz. Być może masz już swoją własną wizję jak pokój ma wyglądać, jednak warto najpierw skontaktować się z nastolatkiem, który będzie tam przebywał, bo najważniejsze jest to aby obie strony były zadowolone – jednym słowem pójść na kompromis. Niezależnie czy szukasz inspiracji jak całkowicie odmienić pokój młodzieżowy czy potrzebujesz kilku szczegółów aby odmienić jego wystrój – przygotowaliśmy kilka ciekawych pomysłów na metamorfozę tego pomieszczenia.

Jak wykorzystać przestrzeń aby była funkcjonalna?

Jednym z głównym problemów przy dekoracji pokoju młodzieżowego jest fakt, że ciężko znaleźć takie rozwiązanie, które będzie odpowiadało i rodzicom i dziecku. Nastolatkowie mają zazwyczaj zupełnie inne poglądy niż dorośli, więc ciężko aby od razu zaakceptowali twój pomysł na dekorację ich pokoju. Pamiętaj również, że nie jest to tylko miejsce do spania ale również miejsce w którym się uczą, odpoczywają czy przeżywają sercowe rozterki. Podczas planowania całego pokoju warto pamiętać również o tym aby pokój był jak najbardziej funkcjonalny – dużo wolnego miejsca na środku jest jak najbardziej wskazane. Duża zamykana? Jak najbardziej! Większość osób w wieku dojrzewania to bałaganiarze. W jaki sposób szybko pozbyć się bałaganu? Schować go do zamykanej szafy czy kufra. Oczywiste jest, że warto aby panował tam ład i porządek, jednak zdarzają się nieoczekiwane sytuacje na które trzeba być przygotowanym.

Podziel pokój na kilka stref

Jednym z przewodnich motywów w pokoju nastolatka powinny być w szczególności jego zainteresowania – pokój powinien wyrażać emocje, zainteresowania oraz odrobinę ekspresji aby nie był nudny. Świetnym zabiegiem będzie wprowadzenie do wystroju będą tapety młodzieżowe, które w świetny sposób można wkomponować w styl pomieszczenia.  Dobrze sprawdzą się również tematyczne ramki ze zdjęciami, bądź ulubionymi cytatami. Warto również przełamać gamę kolorystyczną pomieszczenia. Jeżeli ściany są białe lub jasno szare to warto aby przełamać tą kolorystykę tapetą, dywanem lub innym dodatkiem do wnętrza.

Jaki styl w pokoju młodzieżowym?

Powyższe pytanie nie jest wcale takie trudne do rozwiązania. Jednym z najczęściej stosowanych styli w pokojach młodzieżowych są najróżniejsze odmiany stylu nowoczesnego oraz minimalizmu. Nastolatek w  swoich czterech ścianach potrzebuje kilka stref: przestrzeni do spania , nauki, strefę dzienną oraz miejsce gdzie mogą przyjmować swoich znajomych. Warto jednak pamiętać jeszcze o kawałku zupełnie prywatnej przestrzeni.

Dodaj komentarz