Jak znaleźć taniego kuriera z paletami do Belgii?

Jak znaleźć taniego kuriera z paletami do Belgii?

Belgia to jeden z ważniejszych partnerów gospodarczych Polski. Poza tym to atrakcyjne miejsce pracy i zarówno unijne urzędy, jaki i sektor usług są bardzo elastyczne i przyjazne pracownikom z zagranicy. Nic więc dziwnego, że rośnie zarówno emigracja zarobkowa, jak i współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami z różnych sektorów. W praktyce więc pojawia się coraz więcej rozwiązań, które odpowiadają na rosnący eksport i import. Dlatego właśnie wiele firm kurierskich szybko i rzetelnie przewozi palety do Belgii, dokładając starań, by każda z nich dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Jak nadać paletę do Belgii?

Palety do Belgii mogą być wysyłanie przez klientów indywidualnych i firmy z różnych sektorów. To opcja dla tych nadawców, którzy robią to okazjonalnie, jak i tych, dla których sprawny transport jest podstawą prowadzonej działalności. Kurierzy stale więc rozbudowują ofertę, a tanie i bezpieczne przesyłki zrewolucjonizowały ten prężnie rozwijający się rynek. By wysłać paletę do Belgii, wystarczy wypełnić formularz dostępny online. To także swoista porównywarka ofert, ponieważ szybko można sprawdzić, który przewoźnik najtaniej dostarczy przesyłkę, zrobi to w odpowiednim czasie, a także będzie proponował konkretne opcje dodatkowe, na jakich nam zależy. To najprostszy sposób, by znaleźć najlepszą propozycję. Formularz jest bardzo intuicyjny. W odpowiednie miejsca wpisuje się podstawowe parametry takie jak waga czy wymiary oraz podaje się kody pocztowe nadawcy i odbiorcy. Niektórzy przewoźnicy uzależniają bowiem wycenę od odległości, jaką przesyłka musi pokonać. To także miejsce, w którym wskazuje się opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy transport materiałów niebezpiecznych ADR. Są one płatne, ale sprawiają, że usługa jest dopasowana do potrzeb klienta. Na tej podstawie przygotowywane są wyceny poszczególnych przewoźników oraz określany jest prognozowany czas doręczenia.

Jak przygotować paletę do Belgii?

Paletę do Belgii należy zapakować zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Chodzi przede wszystkim o to, by była przygotowana w taki sposób, by nie zostać uszkodzona na żadnym etapie transportu. Poza tym wewnątrz nie mogą się znaleźć ładunki zabronione w transporcie. Ich lista wynika z przepisów unijnych oraz krajowych, a także regulaminów kurierów. Należy także dopasować paletę do specyfiki konkretnej przesyłki – jej wielkości i ciężaru. Do Belgii są przewożone towary na standardowych podstawach Euro o wymiarach 120×80 cm. Mniejsze ładunki można nadać na półpalecie – 80×60 cm. W każdym wariancie zunifikowane platformy rewelacyjnie się sprawdzają w transporcie międzynarodowym, ponieważ są respektowane przez wszystkich przewoźników. Na odpowiedniej podstawie przewozi się towary ciężkie, duże oraz te, które wymagają dodatkowej stabilizacji.

Do Belgii kurier dostarcza przesyłki o wadze do 1000 kg oraz maksymalnej wysokości 210 cm. To najtańszy i najlepszy sposób na wysyłkę ładunków. Najczęściej palety trasę pokonują w pięć dni, a drogę tę można śledzić w bezpłatnym module dostępnym na stronie internetowej.

Sprawdź, jak wysłać paletę do Belgii z serwisem Donati24.

Dodaj komentarz