Xbox Game Pass – najlepsze gry, które trzeba wypróbować

Xbox Game Pass – najlepsze gry, które trzeba wypróbować

Dzięki usłudze Xbox Game Pass, jeśli chcemy zagrać w jakąś grę, nie musimy jej kupować – o ile posiadamy aktywną subskrybcję, w każdej chwili mamy dostęp do ponad 100 unikatowych tytułów na konsole Xbox lub PC. Dzięki temu możemy chętniej eksperymentować i wypróbowywać gatunki, w które normalnie nie gramy.

Jeśli jednak już wykupiliśmy tę usługę (bądź dopiero się nad nią zastanawiamy), może się szybko pojawić jedno ważne pytanie: w jakie gry z XGP warto zagrać? Mnogość opcji do wyboru jest dobra, ale może sprawić, że trudno będzie samemu w pierwszej chwili zdecydować, które tytuły pobrać. Poniżej doradzimy, czym warto zainteresować się w pierwszej kolejności. Zapraszamy!

Najlepsze gry na Xbox Game Pass

W pierwszej chwili trzeba wskazać, że w ramach usługi Xbox Game Pass gry możemy dowolnie pobierać i odinstalowywać, bez dodatkowych opłat, ile razy tylko zapragniemy – oczywiście, o ile opłaciliśmy abonament. Wśród wspomnianych ponad 100 tytułów dostępnych obecnie w ramach tej usługi można znaleźć zarówno gry od najpopularniejszych i największych deweloperów na świecie, jak i małych studio indie. Jest bardzo różnorodnie także pod względem gatunków.

Jeśli lubisz gry AAA, to wśród najważniejszych tytułów, które mogą Cię zainteresować, warto wymienić Halo: Master Chief Collection, Gears 5 oraz Doom Eternal. Fanom wyścigówek polecilibyśmy zaś uznaną grę Forza Horizon 4. Z kolei z gier niezależnych czy też po prostu mniejszych można wyróżnić między innymi Slay The Spire, Tell Me Why oraz Ori and the Will of the Wisps.

To jednak dopiero czubek góry lodowej. Nie warto się ograniczać tylko do tytułów, które wydają się być w naszym guście – nie poniesiemy żadnej dodatkowej opłaty za pobranie także kilku bardziej „ryzykownych” gier, które niekoniecznie nam się spodobają. Co ciekawe, Microsoft co jakiś czas dodaje nowe gry do usługi Game Pass, więc nawet, jeśli jakimś cudem ograłoby się wszystkie dostępne w danej chwili, można spodziewać się, że w pewnym momencie pojawią się nowe.

Chcesz jeszcze więcej gier? Wypróbuj Xbox Game Pass Ultimate

Poza samym Xbox Game Passem Microsoft oferuje również usługę Game Pass Ultimate. Jest ona nieco droższa, ale daje dostęp nie tylko do wspomnianych powyżej gier z katalogu XGP, ale również do szeregu gier w ramach usługi EA Play.

Dodatkowo, w XGP Ultimate wliczona jest usługa Xbox Live Gold, która nie tylko pozwala na grę wieloosobową na konsolach Xbox, ale też udostępnia kolejne darmowe gry w ramach Games With Gold. Gracze mają też do dyspozycji sporo tytułów do streamowania z chmury na urządzeniach z Androidem.

Dodaj komentarz