Co powinno znaleźć się w apteczce podróżnej diabetyka?

Co powinno znaleźć się w apteczce podróżnej diabetyka?

Cukrzyca to choroba, która wywołuje bardzo uciążliwe dolegliwości. Jednak dzięki coraz bardziej zaawansowanym rozwiązaniom diabetycy mogą prowadzić normalne życie, w tym także podróżować. Muszą jednak pamiętać o tym, by w składzie apteczki podróżnej znalazły się odpowiednie leki i akcesoria. Czego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu apteczki?

Cukrzyca a podróżowanie

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych produktów, w które powinna być wyposażona apteczka medyczna, warto poświęcić chwilę na aspekt samego podróżowania. Dla diabetyków wyjazdy, nawet te dłuższe, nie będą stanowiły problemu, o ile będą oni przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, aby uniknąć spadków cukru we krwi zawsze trzeba mieć przy sobie zarówno urządzenia do pomiaru, jak i środki podnoszące poziom glikemii. Warto poprosić wcześniej lekarza o wydanie zaświadczenia o tym, że konieczne jest noszenie przy sobie insuliny. Pomoże to uniknąć kłopotów, na przykład w czasie odprawy na lotnisku. Cukrzyca nie ma wakacji i będzie dawała się we znaki, jeśli nie zadbamy o wszystkie ważne kwestie, takie jak, na przykład dostosowanie ilości insuliny do zmian czasowych. Zarówno pacjenci z pompą, jak i wstrzykujący sobie insulinę penami, muszą dostosować dawki i częściej sprawdzać poziom cukru we krwi.

Skład apteczki medycznej diabetyka

W apteczce podróżnej diabetyka najważniejsze są leki oraz akcesoria pomagające w walce z tą chorobą. Skład apteczki jest ściśle uzależniony od tego, w jaki sposób leczymy cukrzycę. Najwygodniejszą formą podawania insuliny są pompy insulinowe. Najbardziej znane marki pomp insulinowych to Accu-Chek Combo i Mylife Ypsopump. Urządzenia te wiernie naśladują działanie trzustki i dostarczają odpowiednią ilość insuliny do organizmu. Pompy insulinowe są niewielkie i z łatwością można je ukryć pod ubraniem. Korzystanie z nich jest bardzo komfortowe, dlatego jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, w tym także lubimy podróżować, to warto pomyśleć o zakupie pompy insulinowej. Bez problemu można ją nabyć w sklepie internetowym diabetyk24.pl.

W wyposażeniu apteczki osób, które nie korzystają z pompy insulinowej nie powinno zabraknąć:
  • glukometru i dodatkowych baterii;
  • insuliny;
  •  innych leków przeciwcukrzycowych wskazanych przez lekarza;
  •  nakłuwacza, lancety do glukometru;
  •  pasków testowych i pojemników na zużyte paski;
  •  penu do podawania insuliny;
  •  igły do pena;
  • wacików do dezynfekcji;
  •  kremów lub maści do regeneracji opuszek.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyposażeniu apteczki podróżnej?

Skład apteczki diabetyka to nie tylko insulina i urządzenia do jej podawania, ale także pomocnicze akcesoria i opatrunki. Osoby chore na cukrzycę wiedzą, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie insuliny, dlatego w apteczce podróżnej nie może zabraknąć odpowiedniego osprzętu, takiego jak torba, piórnik czy mini
lodówka. Zabezpieczają one przed wstrząsami oraz przegrzaniem, co jest bardzo ważne w przypadku insuliny.

W apteczce medycznej warto także mieć różnego rodzaju opatrunki. Z uwagi na fakt, że osoby chore na cukrzycę mają zaburzone odczuwanie bólu, a dodatkowo, każde skaleczenie stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia, warto zadbać o to, by w wyposażeniu apteczki nie zabrakło dobrej jakości bandaży, plastrów czy opatrunków piankowych. Z poważniejszymi, ciężko gojącymi się ranami świetnie radzą sobie opatrunki ze srebrem. Srebro wykazuje bowiem działanie bakteriobójcze i przyspieszające gojenie. Warto także zaopatrzyć apteczkę medyczną w spray do dezynfekcji i żel bakteryjny. Odkażanie ran jest tak samo ważne, jak ich opatrywanie. Poza tym, skład apteczki powinien zawierać leki antyalergiczne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na odparzenia, przeciw owadom bądź na ugryzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *