Jakie gadżety elektroniczne kupić do samochodu?

Jakie gadżety elektroniczne kupić do samochodu?

Kiedy myślimy o wyposażeniu samochodu, na ogół w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl zapasowe koło, apteczka czy gaśnica. Są to oczywiście przedmioty niezwykle istotne, które powinny znaleźć się w każdym samochodzie. Jednak często zapominamy o innych gadżetach, bez których co prawda można żyć, ale które potrafią się bardzo mocno przydać. W takim razie jakie gadżety elektroniczne powinno się kupić do samochodu?

Wideorejestrator

Dobry wideorejestrator może ocalić nam skórę, kiedy dojdzie do wypadku bądź kolizji na drodze (a nawet w razie kradzieży w przypadku wideorejestratorów z nadajnikiem GPS). Często nie da się łatwo udowodnić, czyją winą było dane zdarzenie, a nagranie wideo z reguły nie pozostawia już żadnych wątpliwości.

Nawet jeśli jesteśmy bardzo dobrym kierowcą, wypadek wciąż może się zdarzyć – czy to z winy innego kierowcy, czy na przykład z powodu złych warunków atmosferycznych. Dlatego też zdecydowanie warto zainwestować w dobrej jakości wideorejestrator, na przykład Navitel R1000 http://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/. Na szczęście obecnie nie wiąże się to z tak dużymi kosztami, jak jeszcze kilka lat temu.

Zanim zakupimy jakiś wideorejestrator, warto wcześniej zapoznać się z rzetelnymi recenzjami, takimi jak ta http://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że rzeczywiście kupujemy dobrej jakości urządzenie, które będzie nam służyło przez długie lata.

Alkomat

Różni ludzie trawią alkohol inaczej. Niektórzy mają takiego pecha, że nawet kiedy czują się już całkowicie trzeźwi, minęło wiele godzin i mają pełną sprawność intelektualną i ruchową, to wciąż na alkomacie wydmuchują więcej, niż by się spodziewali.

Żeby uniknąć takich sytuacji warto zaopatrzyć się w alkomat. Dzięki temu szybko i sprawnie pozbawimy się jakichkolwiek wątpliwości, kiedy zajdzie obawa, że mimo upływu czasu wciąż nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Porządne i precyzyjnie mierzące alkomaty nie kosztują obecnie dużo, tak więc jeśli zdarza nam się spożywać alkohol, zdecydowanie warto się w taki gadżet zaopatrzyć.

Zestaw głośnomówiący

Wśród polskich kierowców odbieranie telefonu i prowadzenie rozmów w trakcie jazdy jest prawdziwą plagą. W takiej sytuacji łatwo jest stracić koncentrację i spowodować wypadek, a ponadto jest to czyn karalny mandatem.

Żeby uniknąć potencjalnych problemów, a jednocześnie móc swobodnie rozmawiać podczas podróży samochodem, warto zainwestować w zestaw głośnomówiący. Dzięki temu nie tylko będziemy bezpieczniejsi, ale także prowadzenie rozmów będzie dla nas po prostu wygodniejsze.

Dodaj komentarz