Olej kokosowy – wszystko co powinnaś wiedzieć przed zakupem

Olej kokosowy – wszystko co powinnaś wiedzieć przed zakupem

Jeżeli szukasz produktu, który sprawdzi się jednocześnie w Twojej kuchni jak i w łazience, powinnaś bez chwili zwątpienia wybrać olej kokosowy. Zanim to zrobisz zapoznaj się jednak z jego właściwościami, dowiedz się o różnicach między olejem rafinowanym i nierafinowanym oraz gdzie trzymać olej kokosowy, poznaj sposoby przechowywania, aby cieszyć jego wszechstronnymi właściwościami jak najdłużej.

Olej kokosowy dobry na wszystko?

Czytając poradniki wszelkiej maści, mogłaś zwrócić uwagę na to, że olej kokosowy jest zalecany praktycznie na wszystko. Czy faktycznie tak jest? Badania przeprowadzane w laboratoriach na to wskazują. Olej kokosowy to nie tylko zdrowy zamiennik masła i margaryny. Sprawdzi się jako skuteczny środek między innymi na: zmarszczki, rozstępy a nawet jako balsam do ciała. Olej jest na tyle delikatny i skuteczny jednocześnie, że nie musisz martwić się o swoją delikatną skórę. Oprócz swoich właściwości kosmetycznych ma on szereg zastosowań w przypadku leczenia całego spektrum chorób. Może nie tylko wzmocnić odporność organizmu ale również neutralizuje wolne rodniki, które mogą przyczyniać się do takich chorób jak nowotwory czy miażdżyca. Ponadto wykazuje on właściwości pozytywnie wpływające na choroby serca i układu krążenia. Olej kokosowy wspomaga też odchudzanie, dba o nasza linię i równowagę hormonalną. Sprawdzi się również u ludzi cierpiących na cukrzycę typu 1, dzięki właściwościom zwiększającym wydzielanie się insuliny.

Różnice między olejem rafinowanym i nierafinowanym

Żeby olej kokosowy miał te wszystkie właściwości, o których była mowa wcześniej, ważne jest nie tylko jego dobre przechowywanie. Istotny jest też wybór między olejem rafinowanym i nierafinowanym. Rafinacja pozbawia niestety produkt z wielu drogocennych właściwości. Oddziaływanie na olej wysokimi temperaturami i substancjami chemicznymi, powoduje bezpowrotną utratę jego minerałów.

Olej kokosowy – jak przechowywać w domu?

Pozostaje jeszcze pytanie – olej kokosowy jak przechowywać? Zanim weźmiemy produkt do domu, zwróćmy uwagę właśnie na to w jakich warunkach jest przechowywany. Nie kupuj w sklepach, które wystawiają olej kokosowy w silnie nasłonecznione miejsca. Inaczej traci on swoje właściwości zdrowotne i szybciej się psuje. To gdzie trzymać olej kokosowy w domu też jest istotne. Ważne aby trzymać go z daleka od wilgotnych i gorących miejsc. Najbardziej optymalna temperatura dla oleju to 25 stopni, ma on wtedy konsystencję masła i jest łatwy do bezpośredniego stosowania. Nie ma ma też przeciwwskazań, aby trzymać go w lodówce. Musimy się jednak wtedy liczyć, że będzie on twardszy.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Dodaj komentarz