Odpowiedni quad na sam początek

Odpowiedni quad na sam początek

Wiele osób wykorzystuje możliwości, jakie dają quady. Stosuje się je do wyścigów, a także do celów rozrywkowych. Nie brakuje chętnych osób do tego, aby sprawić sobie własnego czterokołowca, który wykorzystywany jest głównie w okresie wiosna i lato. Niekiedy można spotkać wielu chętnych na to, aby urządzać sobie jesienne eskapady quadami. Jaki czterokołowiec będzie najlepszy dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tymi maszynami? Warto odpowiedzieć sobie na to pytani.

Czy quad 125 jest dobrą propozycją?

Całkiem możliwe, że tak. W szczególności, że często można spotkać się z opiniami osób, które faktycznie polecają ten model. Zanim jednak quad 125 stanie się “zabawą” dla dużych chłopców, warto przemyśleć kilka kwestii. W końcu nie będzie to maszyna używana często – na dojazdy do pracy, czy też przy okazji zakupów. Warto sobie uświadomić, czy będzie to maszyna służąca do wyścigów, spokojnych przejażdżek po różnych terenach, czy też będzie to quad, jaki będzie można “zakatować” podczas szalonych wypraw? Odpowiadając sobie na to pytanie, będzie można dobrać model, który będzie wiernie służył przez długi okres.

Jeżeli ktoś nie jest pewien tego, czy jeżdżenie na quadach jest sportem dla niego, powinien spojrzeć na ofertę quadów używanych. Może na początek nieco mniejszy wydatek finansowy, który nie pozwoli tak mocno nadszarpnąć budżetu finansowego. Dopiero jak ktoś poczuje, że to jest właśnie “to”, będzie mógł pomyśleć o zakupie nowej maszyny, o zdecydowanie większych osiągach.

Solidny quad 125

Warto na chwilę powrócić do quada 125, który faktycznie jest dobrą propozycją dla osób, jakie jeszcze nie czują się zbyt pewnie na takich maszynach. Dlaczego? Warto chociażby przywołać kilka parametrów technicznych, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie. Quady 125 i ATV mają 13 KM. Z jaką prędkością będzie można jeździć w ich przypadku? Wszystko tak naprawdę zależne jest od danego modelu, ale dla przykładu można tu podać dane, jakie charakteryzują Quad FRUGAL Cobra Sport 125 Pomarańczowy. Czterosuwowa, jednocylindrowa maszyna, ma moc silnika 6.8 KM. Sama pojemność silnika to 120 cm3. Prędkość maksymalna to 55 km/h. Nie jest to dużo, ale to idealna opcja dla osób, które dopiero uczą się obsługi takich maszyn. Wbrew pozorom, nie tak łatwo zapanować nad dużymi quadami. Warto więc swoje pierwsze kroki stawiać na maszynach, które są może nieco powolne, ale i tak dobre. W szczególności, że modele 125 cieszą się dobrą opinią wśród różnych osób, jakie mają do czynienia na co dzień z quadami.

Dodaj komentarz