Perfumy męskie – jakie wybrać, by uzyskać zadowalający efekt?

Perfumy męskie – jakie wybrać, by uzyskać zadowalający efekt?

W życiu każdego mężczyzny zapach odgrywa niebagatelną rolę. W kluczowych momentach zapach może stać się w pewnym sensie nośnikiem wspomnień i emocji. Perfumy z jednej strony mogą kusić, z drugiej zaś odstraszać, dlatego tak ważny jest ich odpowiedni, przemyślany wybór. Bardzo dużo zależy także od temperamentu mężczyzny, charakteru oraz upodobań zapachowych.

Jakie zapachy dla mężczyzn są najlepsze?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mają bardzo szerokie pole do popisu jeśli chodzi o perfumy. Na rynku istnieją pewne warianty aromatyczne, które praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Mowa tutaj o takich połączeniach, jak:

  • Akordy kwiatowe i bursztynowe – perfumy męskie, które wymagają od silnej płci zwrócenia szczególnej uwagi to przede wszystkim te, które zawierają nuty bursztynowe oraz nuty kwiatowe. Tworzą one niezwykle przyjemnie zapachowo mgiełki, które sprawiają, że wokół mężczyzny panuje aura dojrzałości. Te perfumy doskonale podkreślają męską siłę oraz odwagę i pewność siebie. Rewelacyjnym przykładem tego rodzaju zapachów są perfumy męskie Fahrenheit marki Dior.
  • Nuty skóry oraz tytoniu – przedstawiciele płci męskiej bardzo często decydują się na zapachy z nutami skóry czy tytoniu i nic w tym dziwnego. Są to akordy bardzo głębokie, wyraziste, które ponadto owiane są tajemnicą i wzmagają wzbudzaną przez mężczyzn zagadkowość i niedostępność. Perfumy męskie stworzone z tych nut nie wymagają używania zbyt dużej ilości jednorazowo, dzięki czemu są wydajniejsze, a przy okazji bardzo długo utrzymują się na skórze.
  • Akordy drzewne – ostatnim ciekawym przykładem fantastycznie pasujących do mężczyzn zapachów są nuty drzewne. Sprawdzają się fenomenalnie zarówno podczas długiego dnia w pracy, jak i podczas wieczornego wyjścia do klubu czy na randkę. Zachwycają, sprawiają, że mężczyzna czuje się świeżo, a przy okazji tajemniczo. Przykładem tego zapachu są perfumy męskie Dior Sauvage czy też Calvin Klein Euphoria Men.

Jak długo utrzymują się perfumy na męskiej skórze?

Wybierając perfumy warto wiedzieć, iż nie każdy zapach utrzymuje się na skórze jednakowo długo. Wręcz przeciwnie, różnice mogą być niebotyczne. Jednak istnieje pewna zasada, która sprawdza się w przypadku markowych zapachów wysokiej jakości. Pierwsza nuta, czyli nuta głowy wyczuwalna jest od samego początku i trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Druga nuta, nazywana nutą serca, utrzymuje się do kilku godzin (zazwyczaj 4 godziny), z kolei ostatnia, która jest podstawą i na której bazuje cała reszta, uaktywnia się na samym końcu i może być wyczuwalna nawet przez kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin!

Dodaj komentarz