Jak skutecznie schudnąć?

Jak skutecznie schudnąć?

Nie ma kobiety, która chociażby raz w życiu nie podjęła próby schudnięcia. Nie jest to łatwe zdanie. Podobno z upływem lat, odchudzić się jest jeszcze trudniej. Skuteczne odchudzanie jest możliwe, ale wymaga wielkiej determinacji do działania.

Co może być skuteczną motywacją do odchudzania?

Przed rozpoczęciem procesu jakim jest odchudzanie, trzeba sobie odpowiedzieć na pewne zasadnicze pytanie. Co chcę osiągnąć podejmując walkę z własną masą ciała? Odchudzanie to duży wysiłek i tylko najbardziej zmotywowane osoby są w stanie osiągnąć sukces. Motorem do podjęcia działań może być chęć poprawy własnego wyglądu, zadbanie o zdrowie, potrzeba podobania się innym itp. Każda osoba może mieć inny powód. Ważne jednak, aby był on realny i upragniony.

Jak zacząć odchudzanie?

W pierwszych dniach po podjęciu nowego postanowienia, motywacja do działania jest największa. Nie można jej zmarnować i trzeba od razu ruszać do dzieła. Nie odkładajmy niczego na później. Na początku drogi, trzeba się zastanowić, czy podjąć odchudzanie wspólnie z dietetykiem? Współpraca z centrum dietetyki wiąże się z wydatkami. W skali miesiąca mogą być one całkiem spore. Jeżeli decydujemy się na taki krok, trzeba również pamiętać o wyborze sprawdzonej osoby. Dieta skomponowana przez dietetyka, powinna być dostosowana do stanu zdrowia, ale też rytmu dnia. Samo opracowanie diety to jeszcze niewiele. Wdrożenie jej w życie daje dopiero szansę na powodzenie. Dopasowanie do indywidualnych preferencji i potrzeb jest sprawą kluczową. Dieta powinna być oparta na produktach zdrowych, ale też lubianych przez osobę odchudzającą się.

Czy sama dieta wystarczy, aby schudnąć?

Chudnięcie to proces długi i złożony. Ćwiczenia fizyczne mogą go znacząco przyśpieszyć. Jest to ich duża zaleta. Kolejną wartością dodaną aktywności fizycznej jest zapobieganie efektowi jo-jo. Podczas wysiłku fizycznego spalany jest tłuszcz, a o to przecież chodzi w odchudzaniu. Samo ograniczenie ilości spożywanego pożywienia, powoduje w pierwszych dniach jedynie usuwanie z organizmu wody. Pomimo, że masa ciała obniża się w wyniku redukcji spożywanych posiłków, już po kilku odstępstwach dietetycznych, wraca szybko do stanu początkowego. Efekt jo-jo może sprawić, że waga przekroczy nawet stan początkowy.

Nie ma co liczyć na diety cud. Skuteczne odchudzanie może być spowodowane tylko połączeniem ograniczenia kaloryczności spożywanych posiłków i podejmowania aktywności fizycznej. Trzeba pielęgnować w sobie motywację do działania, gdyż zrzucanie zbędnych kilogramów to proces długofalowy.

Dodaj komentarz