Najlepsze sposoby na oszczędzanie energii

Najlepsze sposoby na oszczędzanie energii

O tym, że trzeba oszczędzać energię, słyszał każdy z nas. Wszak ekolodzy, politycy, a niekiedy nawet i gwiazdy estrady włączają się w różnorodne akcje, zwiększające świadomość społeczną na temat tej kwestii i edukując ludzi, że nawet niewielkie kroki są istotne, by chronić zasoby planety. My dziś skupimy się na tym, jak za pomocą smart rozwiązań zaoszczędzić energię i tym samym, zmniejszyć rachunki za prąd! Zachęcamy do lektury i wprowadzenia w życie naszych wskazówek!

Sterowanie ogrzewaniem

Sterowanie ogrzewaniem to nic innego, jak precyzyjne ustalanie zakresu temperatur w zależności od indywidualnych potrzeb mieszkańców oraz ich stylu życia. Inteligentne systemy grzewcze, które znaleźć można między innymi w asortymencie marki Somfy, pozwalają nie tylko uzyskać wyjątkowy komfort termiczny, ale także spore oszczędności. To dobra informacja nie tylko dla naszego środowiska, ale i domowego budżetu. Jak zaoszczędzić wykorzystując sterowanie ogrzewaniem? To proste! Po pierwsze, dzięki zamontowaniu zaworów termostatycznych można dokładnie ustawić temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Wszak w każdym domu i w każdym większym mieszkaniu znajdują się pomieszczenia, które są zdecydowanie rzadziej odwiedzane niż inne. Znamiennym przykładem jest chociażby pokój gościnny. Nie korzystamy z niego zbyt często, a wręcz tylko wtedy, gdy z wizytą wpadną do nas goście. Zatem bez wątpienia nie ma konieczności ogrzewania go na takim samym poziomie, co sypialnia, w której spędzamy każdą noc czy salon, w których czytamy, oglądamy telewizję, odpoczywamy po pracy.

Inteligentne żaluzje zewnętrzne

Dzięki żaluzjom zewnętrznym z napędem możesz zatrzymać ciepło wewnątrz domu. A na wstępie już trzeba podkreślić, że nie jest to proste zadanie! Dzięki centrali sterującej, takiej jak TaHoma, można sterować żaluzjami zewnętrznymi zdalnie, za pomocą smartfona. Można opuszczać i podnosić żaluzje zewnętrzne z każdego zakątka świata, bez względu na porę, a także w dowolnym momencie zweryfikować, sprawdzić, czy wszystko działa bez zarzutu. To smart rozwiązanie pozwala zachować, zatrzymać naturalne ciepło wewnątrz domu i tym samym zmniejszyć rachunki za prąd.

Rolety wewnętrzne

Podobnie rzecz się ma w przypadku rolet wewnętrznych. Osłony wewnętrzne, takie jak rolety również stanowią swoistą przeszkodę dla niepotrzebnej utraty ciepła w domu. Rolety wewnętrzne z napędem pozwalają nie tylko na mniejsze zużycie energii, ale także na wykreowanie własnej, niepowtarzalnej atmosfery w domu czy mieszkaniu. Dzięki roletom wewnętrznym można zatem cieszyć się chwilami niezmąconej ciszy, prywatności, spokoju, relaksu.

Wykorzystanie funkcji geolokalizacji

Niegdyś sytuacja, że temperatura automatycznie obniża się, gdy domowników nie ma w środku i podwyższa, gdy są w drodze z pracy, ze szkoły, z urlopu do domu, wydawałaby się futurystyczną, utopijną, niemożliwą do spełnienia wizją. Obecnie, jest czymś zupełnie normalnym, powszednim. Wszak coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie funkcji geolokalizacji w kontekście sterowania ogrzewaniem. To nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie, ale także wyjątkowo oszczędne. Nie marnujemy zasobów energetycznych wtedy, gdy i tak ich nie potrzebujemy, bowiem nie ma nikogo w domu. A ciepło wita nas od progu dzięki automatyzacji całego procesu. Oszczędzanie na energii nie oznacza tu zatem rezygnacji z ciepłego powitania u progu domu!

Dodaj komentarz