Rodzaje markiz na balkon i taras

Rodzaje markiz na balkon i taras

Jedną z opcji zwiększenia komfortu codzienności są markizy. Zamontowane na balkonie lub tarasie chronią przed deszczem i słońcem. Jeśli uwielbiasz wypoczywać na tarasie (np. z książką i herbatą), zamontuj markizy, aby uniezależnić się od warunków atmosferycznych. Poznaj dostępne rodzaje markiz na balkon/taras i wybierz firmę, która nie tylko dostarczy, lecz także zamocuje markizy.

Markizy na balkon w domu lub w bloku

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku czy w domu, jeśli masz duży lub średniej wielkości balkon, możesz wybrać markizy, które są wsparte na stalowej i stabilnej konstrukcji. Takie markizy zwijają się do góry razem z bocznymi ramionami podtrzymującymi materiał. Ramiona i nachylenie poszycia można dowolnie regulować, co ułatwia dostosowywanie markizy do padających promieni słońca i zachowania maksymalnego komfortu. Ten rodzaj najczęściej stosuje się  przy balkonach od strony południowej. Zalecany jest także na małych tarasach.

Markizy pionowe dla małych balkonów


Mieszkańcy osiedli o dużym zagęszczeniu i małym balkonie decydują się często na markizy pionowe. Znajdziesz je także pod inną nazwą: rolety balkonowe. Sterowanie wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłych rolet okiennych. Do najważniejszych zalet markizy pionowej zalicza się łatwy i szybki montaż oraz uzyskanie potrzebnego zacienienia. W miejscach, w których bloki są położone bardzo blisko siebie, markiza pionowa na małym balkonie umożliwia zachowanie prywatności i ochronę przed spojrzeniami sąsiadów z przeciwnego balkonu.

Markizy na taras – na korbę, silnik i w kasecie

Pod nazwą markizy tarasowe znajdziesz markizy zarówno na tarasy, jak i duże balkony. Ich charakterystyczną cechą są przegubowe ramiona składające się ze zwijanym poszyciem. Ramion podtrzymujących to poszycie jest tym więcej, im większa szerokość poszycia. Wyróżnia się markizy sterowane ręczną korbą, markizy tarasowe w kasecie (skrzynią ochronną) i markizy tarasowe z silnikiem, którymi możesz sterować za pomocą bezprzewodowego pilota. Markizy tarasowe nie tylko zapobiegają nagrzewaniu się tarasu, ale też osłoniętych pomieszczeń.

Profesjonalny montaż markizy na balkonie lub tarasie

Specjaliści ArtHouse zajmują się montażem markizy w Poznaniu i okolicznych miejscowościach.  Umów się na darmowy pomiar i indywidualną wycenę. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, czas spędzany na balkonie lub tarasie będzie jeszcze przyjemniejszy.

Dodaj komentarz