Odchudzanie bez suplementów? To może się udać!

Odchudzanie bez suplementów? To może się udać!

Odchudzanie to dla wielu osób prawdziwy problem i droga przez mękę. Niewłaściwe podejście nie tylko blokuje efekty, ale przyczynia się do sporych strat finansowych, które powstają, gdy sięgamy po kolejne opakowanie magicznych suplementów.

Dlaczego nie warto stosować tabletek na odchudzanie?

Suplementy mające służyć do szybkiego zbijania wagi często okazują się nieskuteczne, bo tak naprawdę większość z nich nie ma prawa działać. Skład tych produktów pozostawia wiele do życzenia i chociaż dostarczają organizmowi cennych witamin i minerałów to ich stosowanie w żadnym wypadku nie może przyczynić się do szybkie odchudzania. Oczywiście na rynku znaleźć można środki, które są w stanie delikatnie zredukować apetyt, ale ich działanie również nie sprawi, że stracimy 5, 10 czy 15 kg w miesiąc.

W aptekach można dostać specjalistyczne leki, ale do ich zakupu wymagana jest recepta i są przepisywane wyłącznie osobom z chorobliwą otyłością. Jeśli masz do zgubienia kilka czy kilkanaście kilogramów, to stosowanie takich środków nie ma większego sensu, bo przyniesie więcej szkód niż korzyści.

Samo stosowanie takich leków jest o tyle niewskazane, że w sytuacji, gdy nawet uda nam się zbić wagę o kilka kilogramów, to jeśli nie zrozumiemy zasad swojego metabolizmu, to efekty bardzo szybko przepadną, a nasza stara waga wróci szybciej, niż może się to z początku wydawać. Stosujmy więc wszelkie leki na odchudzanie i suplementy z rozwagą, bo podstawą powinna być dieta w połączeniu z ruchem, a nie farmakologia.

Czy szybkie odchudzanie jest możliwe z samą dietą?

Odchudzanie z dietą jest najbardziej możliwe i skuteczne, ale nie będzie błyskawicznie. Przeglądając portal o zdrowiu i odchudzaniu Naturalab wyraźnie widać, że szybkość redukcji tkanki tłuszczowej jest uzależniona od naszych predyspozycji oraz diety, jaką stosujemy. Im większy deficyt energetyczny spowodujemy, tym efekty powinny być szybsze. Nie powinniśmy jednak planować odchudzania w zbyt szybkim tempie, bo będzie ono sprzyjać powstawaniu rozciągniętej i obwisłej skóry, która nie będzie wyglądać zbyt estetycznie.

Zdrowa dieta powinna by prawdziwym fundamentem odchudzania. To właśnie ona odpowiada za redukcję tłuszczu z naszego brzucha i ud. Bez dobrej diety nie da się osiągnąć fajnych efektów dlatego na samym wstępie powinna ona być odpowiednio rozplanowana. Najlepiej zwrócić się o pomoc do dietetyka. To właśnie specjalista obliczy nasze zapotrzebowanie kaloryczne i będzie mógł ustalić odpowiednią dietę bazującą na zdrowych produktach.

Zamiast tabletek odchudzających warto więc skupić się na zdrowym odżywianiu i dodatkowo dodać odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Basen, biegania i trening na siłowni mogą sprawić, że szybko pozbędziemy się nadwagi.

Dodaj komentarz