Obrazy retro – doskonałe do wnętrza w stylu vintage

Obrazy retro – doskonałe do wnętrza w stylu vintage

Estetyka retro należy do jednych z najchętniej wykorzystywanych stylów we wnętrzach. Wśród mody na nowoczesne wnętrza jest jednak doskonałym sposobem na to, by wyróżnić się na ich tle. Obrazy retro pozwalają wprowadzić do pomieszczeń unikalny charakter minionych wieków.

Obrazy retro – doskonałe do wnętrza w stylu vintage

Odwoływanie się w projektach do wcześniejszych dekad jest jedną z ulubionych praktyk cenionych projektantów. Często taki trend wynika z faktu, że wykorzystywane w poprzednich latach rozwiązania doskonale się sprawdzały. Właśnie dlatego warto do nich powracać. Stylem retro nazywamy tak naprawdę szeroką gamę różnorodnych estetyk odnoszących się do wielu okresów historycznych. 

Bez względu na to, jak urządzimy własne mieszkanie, powinniśmy znaleźć w nim miejsce na odrobinę sztuki. Dzięki temu stworzymy swoje unikalne gniazdko, w którym widoczny będzie nasz własny gust i osobowość. Obrazy retro to świetny sposób na to, by podkreślić we wnętrzu jego charakter typowy dla estetyki vintage.

Styl retro – czym się charakteryzuje?

Czy stylistyka retro odnosi się do jakiegoś konkretnego okresu? Nie, chociaż najczęściej w takich wnętrzach znajdziemy odwołania do kilku dekad XX wieku. Szczególnie lubianymi okresami są tutaj lata 50., 60. oraz 70. Taką estytykę nazywa się również midcentury modern. Wybór stylu retro często wynika z zamiłowania do tego, co stare oraz nietypowe dla nowoczesności, a więc oryginalne. 

Styl vintage pozwala przenieść do danego wnętrza odnowione meble, lampy i inne elementy wyposażenia. Preferują go więc osoby, które uwielbiają szukać w second-handach ciekawych perełek – starodawnych mebli, sprzętów czy tekstyliów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to we wnętrzu retro dominuje duża ilość radosnych barw, najczęściej pomieszanych na geometrycznych wzorach.

Obrazy retro – jakie wybrać? 

Historyczne dzieła różnorodnych artystów to rewelacyjny sposób na to, by obudzić we wnętrzu klimat retro. Każdy obraz powinniśmy dopasowywać indywidualnie do wnętrza, pamiętając przy tym o własnym guście i preferencjach. W ten sposób uzyskamy pomieszczenia zachowujące nasz oryginalny charakter. 

Jak znaleźć takie obrazy? Zakup oryginalnych dzieł znanych artystów nie jest możliwy, a czasami wiąże się po prostu z ogromnym kosztem, na który nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą reprodukcje obrazów retro, które idealnie odzwierciedlają szczegóły i kolory znajdujące się na danym dziele. Nowoczesne techniki druku cyfrowego sprawiają, że powieszony na ścianie obraz będzie wyglądał jak prawdziwy. 

Dodaj komentarz