Spodnie dla każdej sylwetki

Spodnie dla każdej sylwetki

Jak dopasować odpowiednie spodnie męskie do sylwetki? To – wbrew pozorom – niełatwy wybór. Różne fasony i detale (np. mankiety przy nogawkach) sprawiają, że osoba nie znająca się na rzeczy może wybrać spodnie niewłaściwe, co – pomijając niewygodę noszenia – będzie wyglądać po prostu nieestetycznie. Dlatego też warto wiedzieć, jakie spodnie męskie do jakiej sylwetki dobrać?

Dobieranie spodni  – zasady uniwersalne

Obojętnie od tego, czy spodnie będą w prążki, gładkie, z mankietami lub bez, jest kilka uniwersalnych zasad dobierania tej części ubrania dla panów (sprawdzają się również i przy płci pięknej).  Zasady te mówią, że osoby chude i szczupłe nie powinny dobierać spodni przylegających do ciała, a także unikać prążków oraz czerni. Do tego typu sylwetki idealnie nadają się jasne barwy. W sytuacji odwrotnej, gdy ma się do czynienia z osobnikiem mającym co najmniej kilka kilogramów za dużo, powinno wybrać się spodnie przylegające do ciała, w kolorach ciemnych (np. grafitowe), a prążki pozwolą na optyczne „odchudzenie” nóg przez ich wydłużenie. Takie spodnie męskie polecane są również dla mężczyzn niskich. Tu jednak istotna uwaga – nie powinny mieć mankietów, które wizualnie skracają nogi.

A co zrobić, jeśli ktoś jest wysoki i szczupły? Taka osoba powinna mieć spodnie z lekko rozszerzonymi nogawkami i o prostym fasonie, a nawet rurki. Dobrze, aby spodnie przylegały górną częścią do ciała. Jeśli ktoś jest wysoki, a ma lekki brzuszek, wówczas najlepsze dla niego będą spodnie męskie z luźnymi udami, jednak nie należy inwestować w spodnie workowate.

Spodnie męskie – fasony

Oprócz dobrania spodni pod kątem sylwetki, należy także zwrócić uwagę na ich fason. Od razu można powiedzieć, że dzwony wykluczamy – moda na nie minęła dawno temu, a nie chcemy przecież wyglądać jak relikt przeszłości? Fason określony jak „regular” lub „classic fit” to spodnie klasyczne – a co w nich najlepsze, pasują tak  samo dobrze do t-shirtu, jak i marynarki od garnituru. „Baggy” to z kolei  spodnie męskie do noszenia na co dzień – mają proste lub lekko zwężające się nogawki i luźniejszą górę, dzięki czemu mogą używać ich panowie z brzuszkami. Kolejny fason to „bootcut” – są to spodnie z nogawkami, które rozszerzają się ku dołowi. Ostatni rodzaj to spodnie „slim” lub „skinny” – ten rodzaj przeznaczony jest dla osób szczupłych.

Jaki kolor?

Przy dobieraniu koloru spodni należy kierować się wskazówkami z drugiego akapitu. Dobrze dopasowany kolor górnej i dolnej części ubrania ma kolosalne znaczenie. Dzięki niemu można stworzyć świetny, codzienny zestaw, który nie tylko będzie świetnie wyglądał, ale i mężczyzna poczuje się w nim komfortowo.

Dodaj komentarz