Tłuszcz w diecie – czy powinno się go całkowicie unikać?

Tłuszcz w diecie – czy powinno się go całkowicie unikać?

Większość osób, które są na diecie, jak ognia unika różnego rodzai tłuszczy. W naszych głowach gdzieś bardzo głęboko zakorzeniło się przekonanie, że tłuszcz jest zły, zatyka żyły, zwiększa masę ciała i należy do jednych z gorszych rzeczy na tym świecie. Duża część produktów „FIT” nie zawiera tłuszczu, a na każdym kroku jesteśmy zasypywani dietami beztłuszczowymi. Jednak czy to ma sens i czy tłuszczu w diecie rzeczywiście powinno się całkowicie unikać?

Tłuszcz – czy jest niezdrowy?

Tłuszcz tak jak wiele rzeczy można podzielić na dobry i zły. Oczywiście większość z nas kojarzy tylko ten zły, który szkodzi zdrowiu i sprawia, że nasz obwód brzucha się powiększa. Warto jednak wiedzieć, że prócz niego jest także dobry tłuszcz, który jest potrzebny organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki niemu lepiej wchłaniamy minerały i witaminy z pożywienia. Warto więc znać tę różnicę, aby całkowicie nie dyskryminować tłuszczu w swojej diecie. Wbrew pozorom jego całkowity brak nie jest dobry dla naszego ciała.

Tłuszcze nasycone

Są to tłuszcze, które występują w produktach pochodzenia zwierzęcego. Taki tłuszcz jest doskonałym źródłem dobrego cholesterolu oraz zmniejsza ryzyko chorób serca. Co więcej, pozytywnie wpływa na wątrobę oraz wspomaga pracę mózgu. Do tłuszczów nasyconych, które można używać w kuchni, można zaliczyć: olej kokosowy, smalec i masło klarowane.

Tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone

Tłuszcz jednonienasycony występuje w awokado oraz orzechach różnego rodzaju. Jest on bardzo korzystny dla naszych organizmów, ponieważ walczy ze złym cholesterolem i działa przeciwzapalnie. Dodatkowo jest źródłem kwasów omega-9. Jeśli chodzi o tłuszcze wielonienasycone, to można je znaleźć w nasionach lnu, rybach i orzechach włoskich. Taki tłuszcz także pozytywnie działa na nasz organizm i nie należy z niego rezygnować, ponieważ jego niedobór w diecie może doprowadzić do powstawania przewlekłych stanów zapalnych.

Tłuszcze trans

Tego rodzaju tłuszcze odpowiadają za negatywną opinię na temat wszystkich rodzai tłuszczy. Są niezdrowe, powodują wiele chorób i generalnie powinno się ich unikać w diecie. Przemysłowe tłuszcze trans są niebezpieczne dla dzieci oraz kobiet w ciąży, a mimo to powszechnie stosuje się je do konserwowania żywności.

Suplementacja

Tłuszczu w diecie nie można całkowicie wyeliminować, ponieważ wspiera nasz organizm. Z drugiej strony nie każdy tłuszcz powinniśmy spożywać będąc na diecie, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj tłuszczu spożywało się do tej pory. Prócz wyeliminowania niezdrowych tłuszczy z diety warto też wesprzeć swój organizm za pomocą zdrowych i naturalnych suplementów. Nie tylko uzupełniają one niedobory witamin i minerałów w organizmie, ale mogą być także rozwiązaniem wielu wstydliwych problemów, z którymi zmagamy się na co dzień.

Jednym z takich suplementów jest http://memberxxl.eu/, który ma za zadanie rozwiązać męskie problemy dotyczące przyrodzenia. W skład tego produktu wchodzą jedynie naturalne składniki – wyciągi z roślin oraz aminokwasy. Dzięki temu suplement jest bezpieczny i spokojnie mogą go zażywać osoby, które są w trakcie odchudzania. Producent zapewnia, że pierwsze zauważalne efekty są widoczne po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania suplementu. W kolejnych miesiącach efekt ten nasila się, a osoba, która go zażywa, nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Suplementacja przynosi jedynie pozytywny efekt w postaci zwiększenia objętości ciał jamistych. W związku z tym, może do nich napłynąć więcej krwi, a co za tym idzie – zwiększa się rozmiar prącia.

Dodaj komentarz