Kredyt refinansowy – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt refinansowy – co warto o nim wiedzieć?

W ofercie banków można znaleźć mnóstwo produktów finansowych. Każdy z nich służy do tego, aby sfinansować różne cele i charakteryzuje się czymś innym. Jednym z ciekawszych zobowiązań, które dla wielu osób może wydawać się zagadkowe, jest kredyt refinansowy. Pozwala on na przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku. Dzięki temu możemy uwolnić się od jednej instytucji finansowej i zacząć współprace z inną. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać osoby, które nie są zadowolone z obecnych warunków kredytu i chcą je zmienić. Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie refinansowym?

Kredyt refinansowy – informacje

Tak jak już wspomnieliśmy najpopularniejszym kredytem, który refinansują banki, jest kredyt hipoteczny. W momencie, gdy kredytobiorca zaciąga takie zobowiązanie, nie wie czy za kilka lub kilkanaście lat na rynku nie będą znajdować się już lepsze oferty. Jeśli spłacasz taki kredyt i zauważyłeś, że inny bank oferuje go na lepszych warunkach to nic straconego – możesz z niego skorzystać. Z takiego rozwiązania skorzystają przede wszystkim osoby, które mają kredyt z wysoką marżą. W oparciu, o jej zmodyfikowanie możesz wypracować z innym bankiem korzystniejsze warunki spłaty. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, dokładnie porównaj ze sobą oferty różnych firm. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie znajduje się najlepsza oferta, z której powinieneś skorzystać.

Kto może skorzystać z kredytu refinansowego?

O takie zobowiązanie może ubiegać się każda osoba, która posiada kredyt hipoteczny. Nie ważne jest to, od jakiego czasu już go spłacasz. Wiele banków jest w stanie zaproponować takim osobom bardzo dobre warunki, aby zostali ich klientami. Nie da się ukryć, że sprzedaż kredytu hipotecznego to dla banku perspektywa bardzo dużego zysku. Z tego względu każda placówka walczy o kredytobiorców, którzy zechcą zdecydować się na takie długoletnie zobowiązanie.

Aby otrzymać taki kredyt https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/ niezbędna jest oczywiście zdolność kredytowa. Bez niej staranie się o jakikolwiek kredyt może skończyć się niepowodzeniem. Jeśli masz kredyt hipoteczny, a Twoja zdolność kredytowa jest lepsza niż jeszcze kilka lat temu, to masz duże szanse na nowe zobowiązanie na lepszych warunkach.

Dlaczego warto?

Dzięki refinansowaniu możesz obniżyć koszty swojego kredytu i tym samym zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie jest to obojętne dla domowego budżetu, dlatego warto rozważyć taką możliwość. Będziesz mógł też zrezygnować z dodatkowego ubezpieczenia, które wcześniej trzeba było obowiązkowo wykupić.

Dodaj komentarz