Idealna suknia ślubna

Idealna suknia ślubna

Trendy ślubne zmieniają się co sezon. Ale jedno jest niezmienne – każda panna młoda chce w dniu ślubu wyglądać absolutnie wyjątkowo. A do tego niezbędna jest wspaniała suknia ślubna, perfekcyjnie pasująca do indywidualnego stylu, typu urody oraz charakteru wesela. Jak znaleźć taką suknię ślubną?

Najważniejsze pytania

Każda przyszła panna młoda powinna sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Po pierwsze trzeba ustalić jaki fason sukni pasuje idealnie do sylwetki, a także do indywidualnych upodobań. Istotne są także kolory, które muszą pasować do karnacji i koloru włosów – czy będzie to śnieżna biel, a może ecru bądź kremowy. Trzeba też zastanowić się jaki materiał, z którego wykonana jest suknia ślubna, będzie odpowiedni. Nie bez znaczenia są też dodatki – czy do sukni ma być dopasowany welon? Czy biżuteria ma być skromna czy wyrazista? Czy buty będą zdobne i wysokie czy skromne i delikatne? Im więcej elementów weźmiemy pod uwagę tym lepszy będzie efekt końcowy. Korzystajmy ze wskazówek, które dostarczają poradniki ślubne, jak również z podpowiedzi doświadczonych krawcowych i stylistek ślubnych.

Jak znaleźć wspaniałą suknię ślubną?

Aby dokonać najlepszego wyboru trzeba zacząć przygotowania odpowiednio wcześnie. Trzy miesiące przed ślubem to absolutne minimum. Jednak naszym zdaniem dobrze rozpocząć poszukiwania dużo wcześniej.

Jeśli mamy na to czas, warto zacząć od przeglądania ofert sklepów internetowych z sukniami ślubnymi, czasopism ślubnych, a także od odwiedzenia kilku salonów mody ślubnej. Na tym etapie nie trzeba wybierać konkretnej sukni. Ważniejsze jest aby określić jaka suknia ślubna najbardziej nam się podoba i pasuje zarówno do naszego stylu, jak i charakteru ślubu i wesela. Naturalnie jeśli ślub odbędzie się w pięknej katedrze, a wesele w pałacu to wybierzemy suknię bardziej strojną, niż wtedy gdy planujemy ślub w plenerze, a zabawa weselna ma mieć rustykalny klimat.

Kiedy pracujemy i do tego zajmujemy się domem, może okazać się, że brakuje nam czasu na przyjemności, czyli w tym wypadku na poszukiwanie upragnionej sukni ślubnej. Nie musicie jednak panikować. W takim przypadku dobrze jest po prostu zacząć od wybraniu salonu sukien ślubnych i umówienia się na pierwsze przymiarki. O tym jaką kreację włożymy zadecydujemy już na miejscu. Do tego obecny w salonie stylista z pewnością podzieli się z nami wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu nawet bez większego wkładu będziesz miała w swojej przymierzalni kilka sukien ślubnych, które z pewnością będą idealnie dopasowane do twojej sylwetki, koloru skóry i włosów. Dla ciebie pozostanie jednak decyzja czy dana kreacja odpowiada także twoim oczekiwaniom, osobowości i charakterowi.

Przymiarki

Przymierzanie sukien ślubnych to szczególnie ważna chwila. Niezależnie od tego czy wybieramy gotową suknię czy projektantka i krawcowa uszyją ją na wymiar zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, przymiarki są niezwykle ważne. Trzeba na to zarezerwować odpowiednio dużo czasu. Pośpiech nie jest wskazany. Najlepiej zabrać ze sobą dwie lub trzy bliskie osoby, które mają dobry gust – mamę, siostrę, przyjaciółki. Ich zadaniem będzie życzliwe doradzanie, ale też dostrzeżenie wszelkich niedociągnięć, które należy poprawić wspólnie z krawcową. Nie należy zabierać do salonu sukien ślubnych zbyt wielu osób. Kiedy udamy się tam z dziesięcioma koleżankami nie ma szans aby trafić w gusta wszelkich zebranych jednocześnie. To zamiast pomóc może zwyczajnie wywołać Twoją frustrację i niechęć do dalszych poszukiwań.

Aby przymiarki były udane należy zabrać ze sobą bieliznę i buty, a nawet dodatki, które założymy w dniu ślubu. Dzięki temu w dniu ślubu nie spotkają nas niemiłe niespodzianki, a ślubna stylizacja będzie perfekcyjna.

Ważne jest także to aby na przymiarki przyjść odpowiednio pomalowanym i uczesanym. Chodzi o to aby nasz wygląd był jak najbardziej zbliżony do tego o czym marzymy w dniu ślubu. Jeśli udamy się do salonu sukien ślubnych zmęczone, niewyspane, do tego bez odrobiny makijażu mamy marne szansę, że cokolwiek nam się spodoba. Chcąc nie chcąc musicie się z nami zgodzić, że nasz wygląd zewnętrzny ma duży wpływ na nasze dobre samopoczucie. Aby znaleźć suknię, która się nam podoba musimy najpierw zadbać o siebie, tak aby w dniu przymiarek czuć się komfortowo.

Dodaj komentarz