Jakie okna dachowe wybrać do danego rodzaju pomieszczenia?

Jakie okna dachowe wybrać do danego rodzaju pomieszczenia?

Okna dachowe do łazienki oraz kuchni

W przypadku tych pomieszczeń, bardzo ważną kwestią jest wybranie odpowiednich okien dachowych. Musimy wziąć pod uwagę na wysoki poziom wilgotności zarówno w łazience, jak i kuchni. Właśnie przez ten czynnik, okna dachowe do tych pomieszczeń muszą być odporne na wilgoć. Okna dachowe do łazienki czy kuchni mogą być wykonane z PVC albo drewna (wcześniej zabezpieczonego paroma warstwami lakieru poliuretanowego). Ważną cechą okien do tego rodzaju pomieszczeń jest posiadanie przez nich nawiewników, są one wręcz niezbędne.

Okna dachowe w pokoju dziecięcym

Pokój dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny, co jest najważniejszą rzeczą. Warto do niego wybrać okno z szybą klejoną, która jest oprócz tego zabezpieczone warstwą folii od strony wnętrza. Dzięki temu nawet jeśli szyba zostanie rozbita w trakcie dziecięcej zabawy, nie pokruszy się na małe i ostre kawałki. Dobrym rozwiązaniem są również okna posiadające klamkę z kluczykiem, dzięki czemu dziecko nie będzie w stanie samodzielnie otworzyć okna. Niektóre z propozycji są także dźwiękoszczelne, co podwyższa komfort domowników. Dobrze jest zakupić do pokoju dziecięcego rolety na okna, świetnie sprawdzą się te zaciemniające, ponieważ one gwarantuje jak najlepsze warunki do spania dla każdego malucha. Doskonale zaciemniają pomieszczenie, nawet jeśli na dworze jest jeszcze widno. Ciekawym rozwiązanie są także rolety zewnętrze, nie tylko zaciemniają pomieszczenie, ale i również chronią przed przedostaniem się do niego hałasu. Istnieje wiele różnorodnych wzorów, jak i kolorów rolet, więc każdy domownik znajdzie coś dla siebie.

Okna dachowe do salonu

W tym przypadku mamy o wiele większą swobodę wyboru. Najlepiej wybrać okna o podwyższonej osi obrotu, wówczas nawet przy otwartym skrzydle nie będą one ingerowały w widok na zewnątrz. Zapewniają również wysoki komfort stania oraz przemieszczania się pod nimi, użytkownik nie będzie miał jak o nie zahaczać. Z łatwością można przez nie spojrzeć na zewnątrz, w salonie możemy w ten sposób połączyć parę okien. Bardzo korzystnym pomysłem jest zamontowanie tak zwanego balkonu dachowego. Jest to swego rodzaju okno, które dosięga podłogi, a po jego otwarciu będzie nam służyć za balkon. Do salonu nadają się rolety rozpraszające światło i warto takie właśnie zakupić.

Ważnym aspektem okien dachowych jest to, aby były w sposób odpowiedni zamontowane. Tylko dzięki profesjonalnej firmie będą one nam służyły bez żadnych problemów na wiele lat. Ich wybór jest bardzo ważny, dzięki nim można doświetlić i wygłuszyć pomieszczenie.

Dodaj komentarz