Koszula męska Modini – dopasuj koszulę do stylu i okazji

 Koszula męska Modini – dopasuj koszulę do stylu i okazji

Koszula męska Modini to podstawowy element garderoby, który sprawdza się na każdą okazję. Impreza, uroczyste spotkanie rodzinne, randka z ukochaną, biznesowe spotkanie lub inna ważna okazja wymaga odpowiednio dobranej koszuli. Idąc na imprezę, można pozwolić sobie na pewną dowolność w doborze koszuli – jednak przy poważniejszych okazjach (np. rozmowie o pracę) niekoniecznie. Sam musisz przyznać, że perspektywa uczestnictwa w ważnym, biznesowym spotkaniu w koszuli w pstrokaty wzór, nie brzmi zbyt optymistycznie.

Przy wyborze koszuli powinieneś kierować się nie tylko komfortem jej noszenia oraz aktualną modą, lecz także innymi, indywidualnymi kwestiami. Jakimi? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy!

Koszula, koszuli nierówna…

Z jednej strony dostępna różnorodność krojów, kolorów, a także fasonów koszul, pozwala na idealne dopasowanie do jej posiadacza. Z drugiej jednak strony, dla części mężczyzn wybór odpowiedniej koszuli staje się przez to problematyczny. Przed zakupem koszuli, warto zatem poznać kilka kluczowym kwestii, na które należy zwracać uwagę. Dzięki nim zakup nowej koszuli zakończy się sukcesem.

Krój koszuli

Slim fit, która dzięki idealnemu dopasowaniu, podkreśla smukłą sylwetkę mężczyzny. Taka koszula będzie idealna dla tych panów, którzy mogą pochwalić się doskonale wyglądającą sylwetką, bez nadmiernie wystającego brzucha.

Regular to najprostsza koszula o uniwersalnym kroju, który pasuje większości mężczyzn. Dzięki temu model ten jest uznawany za najwygodniejszy – co wcale nie ujmuje ogólnej elegancji koszuli.

Relaxed – koszule o takim kroju trudniej znaleźć na sklepowych półkach, to dlatego, że nie są one aż tak popularne. Koszule o kroju relaxed przeznaczone są głównie dla panów, którzy mają problem z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała.

Kołnierzyk

Kent to uniwersalny typ kołnierzyka nadający się na każdą okazję. Stosowany jest on w większości koszul.

Buttondown to mniej oficjalny typ kołnierzyka, który z powodzeniem może być częścią codziennego, ale dalej eleganckiego, outfitu.

Włoski uznawany za najbardziej formalny, charakteryzuje się szeroko rozstawionymi końcami, które pozostawiają sporo miejsca na krawat.

Rozmiar

Dobrze dobrana koszula nie powinna opinać klatki piersiowej. Twój ideał powinien gwarantować dopasowanie do ciała, a także stylu. W odpowiednio dobranej koszuli nie powinieneś czuć się skrępowany. Kupując koszulę, sprawdzaj zatem dokładnie swój rozmiar i weryfikuj go z tabelą rozmiarów koszul. Pamiętaj przy tym, że optymalny obwód kołnierzyka powinien być obwodem szyi, do którego dodasz 1-2 cm luzu.

Dodaj komentarz