Ubrania dla mam karmiących piersią – które warto mieć?

Ubrania dla mam karmiących piersią – które warto mieć?

Na rynku dostępna jest szeroka gama ubrań na różne okazje. Wśród nich można znaleźć produkty dedykowane konkretnie karmiącym matkom, które z oczywistych względów mają specyficzne potrzeby i wymagania. Które z tego typu produktów są szczególnie warte uwagi? Które ubrania będą świetną, użyteczną inwestycją na długie lata?

Bluzki i koszulki dla karmiących mam

Jeśli chodzi o ubrania dla mam karmiących piersią, to absolutną podstawą są oczywiście bluzki i koszulki, warto też mieć w zanadrzu jakąś specjalną koszulę czy bluzę na zimniejszą pogodę. T-shirty są czymś, co większość z nas nosi regularnie i nie ma powodu, aby z dostarczanych przez ten element ubioru komfortu i wygody rezygnować. Jednocześnie zwykłe T-shirty nie są dostosowane do wygodnego karmienia i ciężko je nazwać praktycznymi w tym względzie.

Dlatego też tak użyteczne są bluzki zaprojektowane z myślą o karmiących mamach, wyposażone w zamki, zapięcia czy warstwy, które można odsuwać. Sposobów na zaprojektowanie koszulki do karmienia jest wiele, natomiast jest jeden punkt wspólny dla wszystkich projektów: umożliwienie łatwego i szybkiego karmienia, a przy tym dyskretnego i niewymagającego obnażania się, co przyda się szczególnie podczas karmienia w miejscach publicznych.

Koszulki produkowane są w różnych rozmiarach i w różnych kolorach oraz fasonach, tak, aby każda mama mogła dopasować je do swoich preferencji. Wbrew pozorom ubrania dla młodych matek nie muszą wcale być nieciekawe czy proste. Bez problemu można znaleźć bluzki o ciekawych, nietypowych czy zabawnych wzorach.

Sukienki do karmienia

Nie samymi bluzkami i koszulkami młoda mama żyje. Również podczas okresu karmienia dziecka mogą pojawić się specjalne okazje, podczas których będzie potrzeba bardziej eleganckiego ubioru. Zresztą nie musi wcale wystąpić żadna specjalna okazja, aby założyć ładną sukienkę – można to zrobić choćby wychodząc na zakupy, aby czuć się dobrze i komfortowo.

Dlatego też specjalna sukienka dla karmiących mam, która łączy ze sobą wygodę, dyskrecję i praktyczność powinna pojawić się w szafie każdej karmiącej matki. Z pewnością nie raz okaże się ona użyteczna. Warto zainwestować chociaż w jedną sztukę, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić ich więcej.

Poza rozsądnym projektem, pozwalającym na komfortowe karmienie, ubrania dla mam karmiących piersią powinny być przede wszystkim wygodne, dobrej jakości i wytrzymałe, tak, aby nie trzeba było ich co chwila wymieniać. Dobry produkt bez problemu wytrzyma nawet kilka lat bez utraty miękkości i bez spierania się wzoru.

Dodaj komentarz