Jak holować samochód z automatyczną skrzynią biegów

Jak holować samochód z automatyczną skrzynią biegów

Jeśli posiadasz samochód z automatyczną skrzynią biegów, to musisz wiedzieć, że podczas awarii możesz mieć problemy z jego holowaniem. Ze względu na specyficzną budowę przekładni nieprofesjonalne holowanie samochodu może się dla niego źle skończyć. Nie tylko trzeba będzie naprawić awarię, która spowodowała zatrzymanie się samochodu na trasie. Konieczna też może być naprawa skrzyni biegów, która może zepsuć się pod wpływem tradycyjnego holowania na lince. A jak większość z nas wie, tego rodzaju awarie nigdy nie są tanie. Zobacz jak holować auto z automatem i kiedy lepiej sprawdzi się pomoc drogowa Świecko Słubice https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/.

Holowanie samochodu z „automatem”

Samochody z automatyczną skrzynią biegów zyskują na popularności i coraz więcej osób jeździ właśnie nimi. Nie ma się co dziwić, ponieważ komfort jazdy takim autem jest wysoki i docenią go osoby, które prowadząc auto, cenią sobie wygodę. Należy jednak pamiętać o tym, że producenci takich aut zabraniają holowania ich w tradycyjny sposób i zalecają skorzystanie z lawety. Jeśli więc nasz samochód ulegnie awarii i posiada automatyczną skrzynię biegów to laweta Świecko 24h będzie bezpieczniejszym wyborem niż holowanie auta z kolegą.

W trudnej sytuacji najlepiej jest spojrzeć do instrukcji auta, w której znajdują się zalecenia odnośnie holowania pojazdu. Jeśli jednak nie mamy jej przy sobie, to należy pamiętać o ogólnie przyjętych zasadach holowania automatów. Przede wszystkim pojazd holowany musi być na włączonym silniku, dźwignia do redukcji biegów powinna być na literze N. Nie można także przekraczać zalecanej przez producenta prędkości – najczęściej jest to 50 km/h. Dla bezpieczeństwa będzie jednak lepiej, gdy auto poza terenem zabudowanym będziemy holować z prędkością nieprzekraczającą 40 km/h. Pamiętaj też o tym, że auto z automatyczną skrzynią biegów nie powinno być holowane dłużej niż przez 50 km.

Poza tym należy zastosować się do wszystkich zasad bezpiecznego holowania i pamiętać o tym, że holowanie automatu jest ostatecznością i pomoc drogowa Świecko Słubice będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy uchronić auto przed zepsuciem skrzyni biegów i będziemy mieli pewność, że auto zostanie odwiezione bezpiecznie do mechanika.

Samochód z automatyczną skrzynią biegów na lawecie

Holowanie automatu powinno wyglądać w taki sposób, aby napędzana oś auta nie stykała się z ziemią. Jest to niemożliwe do wykonania bez specjalnego pojazdu pomocy drogowej. Całodobowa pomoc drogowa Świecko posiada wszystkie niezbędne sprzęty, aby odholować Twój samochód bezpiecznie o każdej porze dnia.

Dodaj komentarz