Skup aut czy komis samochodowy? Wady i zalety

Skup aut czy komis samochodowy? Wady i zalety

Skupy aut i komisy samochodowe są znanym rodzajem przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku motoryzacyjnym. W zakresie świadczonych przez nie usług orientują się zwłaszcza te osoby, które musiały kiedyś sprzedać własne auto. Takich firm powstaje coraz więcej – w województwie dolnośląskim funkcjonuje np. polecany Skup aut Wrocław. Jeśli nie posiadasz doświadczenia w sprzedaży samochodów lub nie byłeś zadowolony z ostatniej transakcji, sprawdź poniżej, na które rozwiązanie warto się zdecydować.

Działalność skupu aut i komisu

Zacznijmy od krótkiego omówienia sposobu, w jaki funkcjonują poszczególne firmy.

Komis

Można by pokusić się o porównanie komisu do salonu samochodowego, chociaż byłoby to dość naciągane stwierdzenie. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem auta, udajemy się pod wskazany adres firmy i zapoznajemy się z modelami dostępnymi na jej terenie. Różnica jest taka, że w autoryzowanym salonie spotkamy profesjonalną obsługę związaną z daną marką motoryzacyjną. Wybieramy także spośród nowych aut. O ile w samym rynku samochodów używanych nie ma oczywiście nic złego, o tyle wizyta w komisie może zakończyć się dla nas niekorzystnie z innych powodów – niezależnie od tego, czy jesteśmy tam w celu zakupu czy sprzedaży auta. Skupmy się jednak na tej drugiej opcji.

Sprzedaż auta do komisu to dość długotrwały proces. Musimy czekać na akceptację transakcji przez firmę, dopełnienie formalności, a w końcu – na sprzedaż samochodu osobie trzeciej przez komisanta. Niestety, o właścicielach wielu komisów krążą ponure historie. Bywają oni nieuczciwi, zwłaszcza w momencie wyceny samochodu.

Skup aut

Transakcja w skupie aut odbywa się znacznie szybciej niż w komisie. Większość tych firm, tak jak np. Skup aut Wrocław, oferuje klientom darmową wycenę, dojazd do auta i błyskawiczną zapłatę w formie gotówki, a to wszystko w przeciągu kilku godzin. Zdarza się, że skup zaoferuje nam kwotę nieco niższą, niż moglibyśmy uzyskać wystawiając samochód na sprzedaż w serwisie ogłoszeniowym. Pamiętajmy jednak, że oszczędzamy dzięki temu rozwiązaniu przede wszystkim mnóstwo czasu. A ponieważ proces odbywa się w ciągu jednego dnia, nie musimy martwić się o wypłacalność czy uczciwość firmy.

Skup aut Wrocław vs. dolnośląskie komisy

Przed nieuczciwością właścicieli komisów możemy ustrzec się przede wszystkim czytając opinie na ich temat zanim zawrzemy transakcję. Nawet najlepszy komisant nie skróci jednak procesu sprzedaży auta do jednego dnia, tak jak ma to miejsce w przypadku skupu aut we Wrocławiu.

Dodaj komentarz