Francuskie perfumy lane – jak dopasować zapach do osobowości?

Francuskie perfumy lane – jak dopasować zapach do osobowości?

W ostatnim czasie francuskie perfumy lane zyskują coraz większą popularność. Znane i cenione na całym świecie zapachy marek: Dior, Armani, Chanel, Calvin Klein, Hugo Boss, czy Lancome używane są już nie tylko przez bogatych celebrytów, ale niemal wszystkich miłośników perfum.

Wbrew pozorom wcale nie musisz wydać fortuny, aby cieszyć się wyjątkowym i otulającym zmysły zapachem. Perfumeria Amore & Psyche oferuje zamienniki najlepszych francuskich perfum, które zostały idealnie odwzorowane z oryginałów.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego zapachu?

Znalezienie tego jednego, wyjątkowego zapachu perfum nie jest takie proste. Często potrzeba wielu tygodni poszukiwań, aby zyskać pewność, że znaleziony zapach to właśnie ten. Istnieją jednak pewne kryteria poszukiwań, których warto się trzymać. O czym zatem należy pamiętać? Przede wszystkim o poznaniu grypy zapachowej, która jest najbliższa Twojemu sercu. Istnieje kilka grup zapachowych, a są to:

  • kwiatowe;
  • cytrusowe;
  • drzewne;
  • ziołowe;
  • orientalne;
  • wodne;
  • szyprowe.

Warto przy tym mieć świadomość, że nie są to grupy o sztywnych ramach zapachowych. Co prawda każda z nich zawiera starannie wyselekcjonowane akordy. Jednak w perfumach francuskich marek zdarzają się zapachy tworzone z pogranicza dwóch lub nawet trzech grup zapachowych.

Francuskie perfumy lane – testuj bez pośpiechu

Perfumerie pełne są przeróżnych, przepięknych zapachów, które wąchane w nadmiarze nie ułatwiają wyboru tych jednych i wyjątkowych. Z tego powodu z wyborem flakonu z ulubionym zapachem nie powinno się spieszyć. Dobrze jest wyposażyć się w próbki. Wtedy będzie można testować je każdego dnia zarówno pod względem długości czasu, przez który perfumy utrzymują się na skórze, jak i również nut zapachowych zmieniających się w poszczególnych godzinach.

Najskuteczniejsze testowanie perfum wymaga delikatnego wtarcia je w skórę i odczekania. Z pewnością nie raz zauważyłaś, że perfumy, które z początku zostały przez Ciebie odrzucone, po czasie uwalniają otulającą zmysły esencję, której trudno się oprzeć. Ważne jest przy tym zadbanie o odpowiednie przygotowanie skóry i oczyszczenie jej z innych zapachów.

Przy zakupie tych jednych perfum równie ważna jest znajomość pH Twojej skóry oraz jej rodzaju. Francuskie perfumy lane inaczej utrzymują się na skórze suchej, a inaczej na tłustej. Nie dziw się zatem, że te same zapachy mogą inaczej pachnieć na Tobie lub Twojej przyjaciółce.

 

Podsumowując: właściwe dobranie perfum do indywidualnego stylu czy osobowości nie jest proste. Należy poznać podstawowe grupy zapachowe, oraz rodzaj swojej skóry. Z wyborem nie powinnaś się spieszyć. Daj sobie zatem czas i testuj je tyle, ile potrzebujesz.

Dodaj komentarz