Piękne nogi latem

Piękne nogi latem

Pokaż swoje nogi

 

Nadchodzi lato i każda z nas chciałaby w końcu ubrać się w szorty lub krótką, zwiewną sukienkę. To najlepszy czas, żeby zadbać o nogi, by jak najlepiej prezentowały się w promieniach słońca. Oczywiście musimy o nie dbać zawsze, niezależnie od pory roku, jednak teraz będziemy je pokazywać zdecydowanie częściej i zapewne najistotniejsze jest to, by po prostu były gładkie. Mamy do wyboru różne metody, dzięki którym skóra na naszych nogach będzie gładka.

 

Piękne nogi latem

 

GOLENIE

 

– chyba najpopularniejsza z metod, a do tego szybka i bezbolesna. Co prawda daje krótkotrwały efekt, ale kiedy nie mamy czasu i nagle musimy gdzieś szybko wyskoczyć, na pewno zda egzamin. Golić nogi możemy za pomocą tradycyjnych maszynek z ostrzami, które są coraz lepsze i dokładniejsze oraz przy użyciu golarek elektrycznych, które mogą być stosowane zarówno na sucho jak i na mokro. Podczas golenia usuwamy warstwę lipidową naskórka, dlatego też powinnyśmy dodatkowo stosować kosmetyki przeznaczone do tego zabiegu.

 

ŻELE, PIANKI i KREMY DO DEPILACJI

 

– kolejna szybka i bezbolesna metoda. Kosmetyki te rozpuszczają otoczkę włosa tuż przy nasadzie, ale nie docierają do cebulek. Najczęściej nakłada się cienką warstwę kosmetyku na wybrane do depilacji miejsce, a potem po prostu spłukuje się go wodą. Po depilacji takim rodzajem kosmetyków należy unikać opalania, gorącej kąpieli i sauny przez minimum jeden dzień, ponieważ naruszają one lipidową warstwę naskórka i skóra musi mieć czas, aby się zregenerować. Nigdy nie trzymajmy preparatu dłużej, niż czas jaki jest zalecany przez producenta.

 

PLASTRY Z WOSKIEM

 

– jest najskuteczniejszą metoda depilacji domowej, ponieważ daje najbardziej trwałe efekty. Włosy zostają wyrwane wraz z cebulkami, dlatego ich odrastanie trwa od 3 do 6 tygodni. Ponadto włosy osłabione wyrywaniem odrastają cieńsze. Niestety zabieg bywa bolesny (co oczywiście jest zależne od tego, jaki próg bólowy ma każda z nas). Depilacja woskiem jest bardziej skuteczna kiedy wykonujemy ją na włoskach dłuższych, mających ok. 5mm, wtedy również mniej boli, ale szczerze wątpię, aby któraś z nas czekała, aż włoski na nogach będą tak długie, zwłaszcza latem :). Warto zaznaczyć, że zabieg ten nie jest wskazany kiedy mamy tendencję do pękających naczynek i żylaków, w czasie infekcji, gorączki oraz w miejscach skaleczeń. Nie ryzykowała bym też wykonywania depilacji woskiem tuż przed wyjściem, ponieważ skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Po zabiegu użyjmy kremu łagodzącego i dajmy skórze odpocząć, a na pewno odwdzięczy się nam pięknym wyglądem.

 

 

Dodaj komentarz