Catering dietetyczny – sposób na zdrowe żywienie

Catering dietetyczny – sposób na zdrowe żywienie

Catering dietetyczny jest stosunkowo nową formą oferty gastronomicznej adresowaną do osób, które stawiają na zdrowy tryb życia. Diety pudełkowe są niezwykle wygodne w stosowaniu. Osoby, którym zależy więc na żywieniu się w określony sposób, mogą dzięki cateringowi bardzo uprościć swoje codzienne funkcjonowanie.

Na czym polega oferta cateringu dietetycznego?

Na naszym rynku mamy obecnie bardzo dużo ofert diet pudełkowych i ciągle powstają kolejne firmy o takim profilu. Osoba, która zamówi określony plan żywieniowy w firmie cateringowej może liczyć na to, że każdego dnia pod jej drzwiami znajdą się zdrowe posiłki na cały dzień. Jest to więc oferta, która polega na dowozie dań pod wskazany adres. W odróżnieniu jednak od ofert typu pizza na dowóz, tutaj nie mamy do czynienia z zamówieniami jednorazowymi, tylko z długookresowym, zaplanowanym żywieniem na zamówienie.

Catering dietetyczny różni się od ofert barów i restauracji przede wszystkim składem i sposobem przygotowywania posiłków. Tutaj dania nigdy nie są przypadkowe, bo muszą ściśle zgadzać się z wytycznymi danej diety. Wszystkie posiłki projektowane są więc przez doświadczonych dietetyków. W dietach pudełkowych bardzo ważne jest także to, że przywiązuje się dużą wagę do stosowania zdrowych metod obróbki produktów. Bardzo starannie dobiera się także składniki wykorzystywane w kuchni. Prawie zawsze są to produkty ekologiczne, pochodzące od lokalnych dostawców.

Co może nam zaoferować catering dietetyczny?

Oferta współcześnie działających na rynku firm cateringowych jest bardzo bogata. Praktycznie każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Najwięcej jest diet typowo odchudzających i są to przede wszystkim diety 1200 kcal, 1500 kcal i 1800 kcal. Oprócz tego klienci mogą wybierać spośród diet dla sportowców, młodych mam, dla diabetyków czy dla osób, które muszą unikać glutenu.

Dużym powodzeniem cieszą się także diety sokowe. Posiłki przygotowywane w ramach cateringu dietetycznego są nie tylko bardzo smaczne ale także pięknie podane. Znajdziemy tutaj wiele kolorów bo w dietach dominują warzywa i owoce. Klienci cateringów mają też okazję skosztować wielu produktów egzotycznych i mniej znanych.

Co jeszcze wpływa na popularność cateringu dietetycznego?

Nie bez znaczenia jest także fakt, że korzystanie z cateringu daje dużą wygodę i oszczędność czasu. Nie trzeba wykonywać całego szeregu czynności towarzyszących takich jak zakupy, obieranie warzyw, gotowanie, zmywanie.

Osoba, która zamówiła catering dietetyczny może wiec skupić się przede wszystkim na przyjemności konsumowania i nie musi już samodzielnie liczyć kalorii czy ilości białka. Diety pudełkowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które chcą żyć zdrowo i jednocześnie nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków.

Dodaj komentarz