Okulista dziecięcy Warszawa, czyli pierwsza pomoc dla oczu twojego dziecka

Okulista dziecięcy Warszawa, czyli pierwsza pomoc dla oczu twojego dziecka

Narząd wzroku jest niezwykle ważny. W dzieciństwie rodzice wielokrotnie zwracali nam przecież uwagę na to, jak istotna jest higiena oczu. Odganiali nas też od ekranów, zwłaszcza gdy spędzaliśmy przy nich zbyt wiele czasu lub siedzieliśmy zbyt blisko obrazu. Być może masz już własne dzieci i zastanawiasz się, jak zadbać o ich wzrok? Albo sam borykasz się z nawracającymi chorobami oczu i obawiasz się, że twoje dziecko mogło zostać nimi obciążone genetycznie? Okulista dziecięcy Warszawa będzie dobrym wyborem w każdym z tych przypadków.

Choroby oczu a wiek pacjenta

Kiedyś często mówiło się, że wzrok psuje się z wiekiem. Faktycznie, z czasem oczy stają się coraz bardziej nadwyrężone i podatne na schorzenia. Jednak obecnie choroby i wady związane z narządem wzroku występują o wiele częściej nawet u najmłodszych pacjentów. Przyczyną jest oczywiście zwiększone narażenie na działanie światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany, ale także brak odpowiedniej profilaktyki. 

Okulista dziecięcy Warszawa – kiedy można zapisać dziecko na pierwszą wizytę?

Do okulisty dziecięcego możemy zapisać malucha już w trzecim miesiącu jego życia. Już wtedy lekarz jest w stanie przeprowadzić pierwsze badanie fizykalne. Dziecku podaje się specjalne krople, a cały proces jest dla niego bezbolesny. Jednocześnie jest to niezwykle ważna wizyta, która pozwoli zdiagnozować lub wykluczyć nawet nowotwór oka. Kolejne badania powinny mieć miejsce w drugim lub trzecim roku życia dziecka. Jeśli mieszkasz w stolicy, wskażemy ci okulistę dziecięcego w Warszawie, który będzie w stanie na tym etapie wykryć wady wrodzone i dziedziczne u twoich pociech. Wszystko dzięki projektowi ,,Okulistyka akademicka”, który gromadzi najlepszych specjalistów. Okulista dziecięcy Warszawa? Wskażemy najlepszego. W naszym serwisie bez trudu odszukasz lekarza i lokalizację jego gabinetu.

Okulista dziecięcy a wady wzroku

Profilaktyczne wizyty u specjalistów są bardzo ważne również dlatego, że dziecko nie zawsze powie nam, że coś z jego zdrowiem jest nie w porządku. My również nie zawsze będziemy w stanie wychwycić pierwsze symptomy wad i chorób oczu. Tymczasem szybkie wykrycie wady wzroku daje nam możliwość natychmiastowego skorygowania jej za pomocą okularów lub soczewek, a te, dobrze dobrane, zapobiegają pogłębianiu się wady. Dlatego z wizytą u okulisty dziecięcego w Warszawie nie powinniśmy zwlekać do ostatniej chwili. W razie wykrytych wad lub chorób, kontrolę należy powtarzać według zaleceń specjalisty, najczęściej co pół roku lub raz na rok.

Dodaj komentarz