Wizyta u dietetyka

Wizyta u dietetyka

Chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe?

Masz problemy zdrowotne i chcesz dostosować żywienie pod kątem konkretnej jednostki chorobowej? A może po prostu chcesz schudnąć? Bez względu na to, z czym masz problem wizyta u dietetyka na pewno będzie pomocna.

Wizyta u dietetyka

Dietetyk pomoże ci w rozwiązaniu problemów z odżywianiem się. Pomoże ci też zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe na korzystne dla zdrowia. Ponadto jeśli masz już zdiagnozowaną jednostkę chorobową specjalista nauczy cię tak dobierać produkty spożywcze, aby nie powodowały nieprzyjemnych dolegliwości związanych z chorobą.

Wizyta u dietetyka musi być dobrze przemyślana. Mamy do dyspozycji głównie odpłatne wizyty prywatne. Dlatego sprawdźmy najpierw z kim mamy do czynienia. Porady dietetyczne nie są powszechnie refundowane przez NFZ. Dotyczą jedynie osób ze stwierdzoną otyłością, chorych na cukrzycę lub z zaburzeniami odżywiania. Na stronie internetowej wybranej poradni dietetycznej powinny znaleźć się informacje, w jaki sposób przygotować się do pierwszej wizyty. Jeśli ich nie ma, zadzwoń i poproś o taką informację. Dzięki temu będziesz odpowiednio przygotowany i już od pierwszej wizyty dietetyk będzie mógł podjąć jakiekolwiek działania.

Jak wygląda wizyta u dietetyka

Wizyta u dietetyka składa się z kilku elementów. Mają one na celu jak najlepsze poznanie przez dietetyka sposobu żywienia oraz stylu życia pacjenta. Najwięcej czasu podczas spotkania zostaje poświęcone na szczegółowy wywiad żywieniowy. Kolejnym etapem jest wykonanie niezbędnych pomiarów antropometrycznych. Pomiary dotyczą masy ciała, wzrostu, obwodu pasa oraz talii. Ostatnim etapem jest wspólne ustalenie strategii dietetycznej i celu, do jakiego pacjent ma dążyć.

Wizyta u dietetyka może mieć różną cenę. Jest ona uzależniona od czynników takich jak: miejscowość, renoma placówki, tytuł naukowy specjalisty oraz elementów składających się na usługę. Przeciętnie pierwsza wizyta kosztuje ok. 80–400 zł, natomiast kontrolna 60–200 zł. Jeśli chcesz na poważnie zająć się swoim odżywianiem musisz być na to przygotowany finansowo. Możesz nawet wziąć kredyt lub pożyczkę na ten cel. Dzięki temu przejdziesz przez całą terapię i pozwoli ci to konsekwentnie dążyć do celu. Powyższe ceny są orientacyjne i wcześniej warto zapoznać się z ofertą danej placówki. Wizyta u dietetyka wymaga skrupulatnego przygotowania. Najpierw musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie “z czym masz problem i co chcesz osiągnąć?”. Dostrzeżenie własnych słabości i udanie się na wizytę to pierwsze kroki do lepszego życia w zdrowiu.

 

Dodaj komentarz