Jak zdobyć dodatkowe środki finansowe i dorobić do pensji

Jak zdobyć dodatkowe środki finansowe i dorobić do pensji

Lipiec 26, 2019 0 By admin

W Polsce pensje są stosunkowo niskie, co dotyczy zarówno osób pracujących w państwowym, jak i w prywatnym sektorze. Siła nabywcza pieniądza jest niewielka, a koszty życia stale rosną, stąd wielu ludzi szuka możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy. Wśród nich znajdziemy nie tylko studentów i emerytów, ale także osoby zatrudnione na cały etat.

Na szczęście obecnie znajdziemy naprawdę sporo możliwości, aby zdobyć dodatkowe środki finansowe

Kiedy zastanawiamy się jak dorobić do pensji, powinniśmy również przemyśleć jaka forma dodatkowego zarabiania będzie dla nas najkorzystniejsza i najmniej męcząca.

Osoby, które nie lubią kontaktów z innymi ludźmi, cenią sobie spokój domowego zacisza, mogą rozważyć zarabianie przez Internet. Jest to szeroka kategoria obejmująca m.in. wypełnianie płatnych ankiet, pisanie tekstów jako copywriter, prowadzenie bloga i wyświetlanie na nim banerów reklamowych, testowanie produktów oraz klikanie w reklamy.

Niektóre z tych zajęć (praca nad blogiem, tworzenie tekstów na zlecenie) wymagają dodatkowych umiejętności, ale już zajmowanie się ankietami czy reklamami jest zajęciem dla każdego przeciętnego użytkownika Internetu.

Szczegółowe porady w kategorii jak dorobić do pensji przez Internet znajdziemy w wielu miejscach, m.in. na blogach proponujących oszczędzanie. Szukając dodatkowego dochodu w sieci, należy koniecznie wystrzegać się reklam, które oferują duże pieniądze małym kosztem. Są to piramidy finansowe, przynoszące wielkie kłopoty zamiast obiecywanych zarobków.

Jeśli praca przez Internet nas nie interesuje, możemy rozejrzeć się za innymi opcjami

Z uwagi na niedobór pracowników na rynku, sieci handlowe różnych branż oferują możliwość dorobienia w niepełnym wymiarze etatu. W niektórych sklepach możemy pracować na kasie nawet jeden dzień w tygodniu, np. w sobotę i mieć z tego tytułu dodatkowe środki finansowe. Możliwość ta jest skutkiem niehandlowych niedziel oraz dużego wzrostu liczby klientów w soboty.

Dorabiać do pensji możemy również na inwentaryzacjach czyli układaniu i liczeniu towarów. Sklepy oferują takim pracownikom umowę o dzieło, w ramach której stawki nie są wcale najniższe. Jak dorobić do pensji w jeszcze inny sposób?

Kolejną formą możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy jest sprzątanie zarówno biur, jak i prywatnych mieszkań. Jest to praca w niepełnym wymiarze godzin, którą można bez problemu podjąć nawet, jeśli jesteśmy zatrudnieni w innym miejscu na pełen etat. Sprzątanie ma swoje zalety i wady. Jeśli spędzamy większość czasu w pracy siedzącej, ruch przy takim zajęciu może być miłą odmianą. Ponadto sprzątanie angażując do pracy ciało, pozwala odpocząć zmęczonemu umysłowi. Przeszkodą do podjęcia tego typu pracy dodatkowej będzie dla niektórych negatywne postrzeganie osoby sprzątającej przez dużą część społeczeństwa.

Jeśli mamy talenty artystyczne, warto je wykorzystać do zdobycia dodatkowych środków pieniężnych

Jak dorobić do pensji? Możemy rysować, robić kubki, świeczki, ozdobne pudełka czy dziergać szaliki na szydełku i próbować je sprzedawać na aukcjach lub poprzez większe serwisy zrzeszające twórców, takie jak np. Pakamera. Serwis bierze prowizję za pracę, ale mamy szansę na to, że większa liczba osób obejrzy nasze dzieła.

Jeśli mamy talent w zakresie śpiewu i nie boimy się oceny publiczności, możemy założyć własny kanał na youtube i zarabiać na subskrypcjach.
Z uwagi na popularność Internetu, wypromowanie rękodzieła czy innej twórczości poza siecią będzie bardzo trudne.

Jeśli lubimy pracę z innym człowiekiem, mamy zdolności pedagogiczne oraz wiedzę wartą przekazania, wówczas możemy udzielać dzieciom i nastolatkom korepetycji z jakiegoś przedmiotu. Zaletą takiej formy dorabiania do pensji jest stały dochód, gdy już zdobędziemy kilku stałych uczniów.

Mężczyźni cieszący się dobrym zdrowiem mogą zwiększyć swoje dochody, podejmując prace fizyczne np. w branży budowlanej. Są to prace sezonowe, pojawiające się w okresie wiosenno-letnim.
Dorobienie do pensji jest obecnie dostępne dla wielu osób. Bez problemu znajdziemy sporo opcji, wśród których możemy wybrać najbardziej dla siebie odpowiednią. Warto zdecydować się na taką formę zwiększenia dochodów, która będzie korzystna nie tylko dla portfela, ale również zgodna z naszymi preferencjami.