Dlaczego warto używać papierowych słomek?

Dlaczego warto używać papierowych słomek?

Jednorazowe naczynia, styropianowe kubki, patyczki do uszu, słomki i plastikowe torebki to największa zmora dla środowiska. Produkuje się niezliczoną ich ilość i można zaryzykować stwierdzeniem, że znajdują się w każdej kawiarni czy restauracji, a nawet w domach. Na szczęście od 2021 roku w życie ma wejść zakaz sprzedaży plastikowych opakowań, jednorazowych sztućców i słomek. Jest to świetna wiadomość dla planety i dla ochrony środowiska, ale co mają powiedzieć właściciele lokali gastronomicznych, pubów i osoby, które uwielbiają pić przez słomkę?

Co zamiast plastikowych słomek?

W dzisiejszych czasach wiele firm i producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Tak też jest i w tym przypadku. Już od dawna dostępne w ofercie są słomki z papieru, jednak dopiero w ciągu ostatnich lat zyskały na popularności. Jest to doskonała alternatywa dla plastiku, który od wielu lat niszczy naszą planetę. Większość słomek trafia na wysypiska, a także do mórz i oceanów, zatruwając żyjące w nich organizmy. Papierowe słomki mogą temu zapobiec, ponieważ rozkładają się niezwykle szybko (nawet do kilku tygodni) i nie są tak groźne jak plastik.

Zalety słomek z papieru:

  • Używając słomek z papieru dbasz o środowisko.
  • Są w pełni ekologiczne,
  • Są kompostowalne i nadają się do recyklingu,
  • Są dostępne w wielu wzorach i są dużo ładniejsze od plastikowych,
  • Szybko się rozkładają,
  • Nie zatruwają mórz i oceanów,
  • Zwierzęta ich nie zjadają, tak jak w przypadku tych z plastiku.

Słomki z papieru a środowisko

Plastik rozkłada się kilkaset lat, a jego pozostałości w postaci mikro-plastiku pozostają w morzach i oceanach na zawsze. Czy to nie jest dobry powód, aby zacząć używać słomek z papieru? Nie dość, że są ekologiczne, są również stosunkowo tanie i bardzo ładne. W sklepach można znaleźć kilkadziesiąt różnych wzorów, które można dopasować do tematyki przyjęcia czy kolorystyki stołu.

Kolorowe słomki z papieru w charakterystycznym wzorze mogą również stać się wizytówką restauracji i będą znakiem szczególnym, który przyciągnie klientów. Coraz więcej osób docenia ekologiczne rozwiązania w takich miejscach, dlatego jest to z dnia na dzień coraz bardziej popularne.

Warto docenić przedsiębiorstwa i sklepy, które sprzedają słomki z papieru. Przyczynia się to bezpośrednio do ochrony planety i zwraca uwagę na problem, który dotyczy każdego z nas. Dobrze jest uświadomić sobie, że plastik nie jest niczym dobrym i każda, nawet najmniejsza zmiana ma ogromne znaczenie. Słomki z papieru są doskonałym początkiem i pierwszym krokiem do świadomego, ekologicznego życia.

Dodaj komentarz