Audyt stron internetowych — czym jest i czy warto go wykonywać ?

Audyt stron internetowych — czym jest i czy warto go wykonywać ?

Audyt stron internetowych to coraz popularniejsza forma sprawdzania skuteczności działań, jakie podejmujemy, aby nasza strona była popularniejsza w sieci. Jest on przeprowadzany przez profesjonalistów i daje cenne odpowiedzi co “nie gra”, a jakie elementy można poprawić, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w pozycjonowaniu i funkcjonowaniu witryny. Czym jest audyt ? Kto go przeprowadza ? Co otrzymamy ? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu.

Czym jest audyt ?

Audyt strony internetowej to działania przeprowadzane przez specjalistów, które mają na celu sprawdzić, czy nasza strona działa poprawnie. W jego trakcie oceniane są różne aspekty, które wpływają na funkcjonowanie i pozycjonowanie w wyszukiwarkach. W świecie dużej konkurencji odpowiednio wysokie umieszczenie w wyszukiwarce zapewnia napływ nowych klientów. Jest to kluczowa kwestia dla wielu przedsiębiorców. Cały proces polega na przetestowaniu naszej strony pod wieloma względami i dostarczeniu nam cennych informacji. Na ich podstawie możemy naprawić błędy i sprawić, że nasza witryna będzie jeszcze popularniejsza i bardziej ergonomiczna.

Kto go przeprowadza ?

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują tego typu usługi. Audyt jest przeprowadzany przez niezależnie i wyspecjalizowane firmy, które zatrudniają zatrudniające lub agencjami reklamowymi mamy pewność, że raport będzie rzetelny.

Na czym polega audyt ?

Audyt przeprowadzany jest przy pomocy kilku metod. Pierwszą z nich jest osobiste sprawdzenie przez specjalistów strony i testowanie jej pod względem błędów i trudności. Naszą witrynę oceniają także roboty, które analizują kod czy parametry techniczne. Sprawdzane są takie elementy jak układ graficzny, czytelność, nowoczesność strony, funkcjonalność, czas ładowania się witryny, szybkość działania strony czy pozycjonowanie. Zakres możemy ustalać indywidualnej i wybierać te elementy, na którym zależy nam najbardziej.

Jakie wyniki otrzymamy ?

Po dogłębnej analizie stanu naszej strony otrzymali kilka parametrów wraz z ich oceną i proponowanymi zmianami. Dowiemy się między innymi czy nasza strona poprawnie oraz jakie elementy wymagają poprawy. Czasami małe zmiany mogą zaowocować zwiększeniem ruchu, a co za tym idzie klientów.

Dodaj komentarz