Wątpliwe działanie cudownych tabletek na odchudzanie

Wątpliwe działanie cudownych tabletek na odchudzanie

W różnorakich czasopismach aż roi się od reklam środków na odchudzanie. Te cudowne pigułki mają niby całkiem bezboleśnie doprowadzić do zgubienia dodatkowych kilogramów, nawet bez konieczności zmieniania obecnej diety czy też codziennych nawyków. Środki te, choć bardzo drogie, niebywale się opłacają, gdyż trzeba spożywać jedną pigułkę raz w ciągu dnia poprzez konkretny czas, kontrolując jednocześnie spadek dodatkowych kilogramów.

Wszystko to brzmi bardzo kolorowo, nic dziwnego, że dużo osób, które cierpi na otyłość chce je spróbować i nabywa cudowne tabletki. Lecz, w ogromnej większości przypadków jest to wyrzucenie gotówki w błoto, ponieważ firmy niestety nie zawsze oferują zwrot pieniążków w sytuacji niepowodzenia kuracji. Tego rodzaju reklamy o wiele lepiej mijać. Za wydane na te pigułki pieniądze myślę że warto kupić zdrową żywność lub ulokować je w karnet na pobliską siłownię.

Musimy wyjaśnić sobie raz a dobrze – nie ma absolutnie czegoś takiego, jak działające tabletki na odchudzanie. Żaden środek nie zastąpi ruchu oraz zdrowej diety. Opierając się tylko na tajemniczych pigułkach, będziemy mogli jedynie zatruć organizm, więc zamiast zrzucenia nadwagi będą mogły pojawić się różnorakie skutki uboczne.

Prawdopodobnie najmniej szkodliwe są pigułki, które zawierają różnego typu witaminy i inne składniki odżywcze. Na pewno nie zaszkodzą nam, a mogą znacznie przyśpieszyć przemianę i doposażyć w niezbędne makro- i mikroelementy. To natomiast cały czas niewiele, aby schudnąć dzięki samym tabletkom, bez jakichkolwiek wyrzeczeń a także całkowitej zmiany stylu własnego życia.

Jednakże takie środki zastąpić można suplementami z apteki lub codzienną porcją owoców i warzyw. Należy dodatkowo uważać, w szczególności kupując lek, o którym niewiele wiadomo. Istnieje również ryzyko, iż zamiast różnorakich składników w pastylce znajdować się będą jaja tasiemca (popularny, chociaż mocno kontrowersyjny „środek” powodujący odchudzanie), z którym walka jest nie łatwa a także czasochłonna. Sens brania pigułek odchudzających można natomiast widzieć w wywołaniu efektu placebo, na jaki podatna częstokroć jest pewna część osób, które się odchudzają. Niektórym osobom wystarczy tylko wiara w to, że mogą schudnąć, ale są niepewne siebie oraz przez długi czas nie mogą zdobyć odpowiedniej motywacji.

Wsparcie zdrowej diety cudowną tabletką umożliwi o wiele lepiej a także z większą nadzieją zerkać w własną przyszłość, dzięki czemu rezultaty zaczętej kuracji są bardziej zauważalne oraz dużo lepiej oceniane. Nie u każdego to zadziała. Musimy również odpowiednio połączyć branie tabletek z innymi czynnościami, przykładowo znacznym zwiększeniem aktywności ruchowej, zmianą przyzwyczajeń żywieniowych. Brak takowych przemian nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów i wiara w znakomite działanie pigułek szybko zniknie z niewielką pewnością siebie danej osoby.

Skoro już zdecydujemy się na kupno środka na odchudzanie, znakomicie wybrać coś z sprawdzonego źródła – przykładowo z apteki, ponieważ zakup nieznanych środków online może bardzo negatywnie wpływać zarówno na portfel, jak i na swoje zdrowie.

Dodaj komentarz