Ile kosztuje catering dietetyczny?

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Catering dietetyczny działa na bardzo prostej zasadzie – klient wybiera interesującą go dietę i okres, przez który chce otrzymywać posiłki, a następnie w wybrane dni pod jego drzwiami ląduje torba ze świeżym, smacznym jedzeniem. Brzmi to bardzo ciekawie, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się ten sposób żywienia wypróbować. Najpierw jednak warto dowiedzieć się więcej o tym, ile taka dieta pudełkowa Łódź będzie kosztować i od czego to zależy.

Co wpływa na koszt cateringu dietetycznego?

Na ostateczny koszt cateringu dietetycznego wpływa wiele czynników. Chociażby lokalizacja – catering dietetyczny Łódź może być przykładowo nieco tańszy niż analogiczna usługa w Warszawie, chociaż oczywiście nie zawsze. Renoma firmy, jej doświadczenie, jakość używanych składników i popularność także bez wątpienia wpłyną na wysokość ostatecznego rachunku.

Nie bez znaczenia jest również typ diety. Wśród tych, które pojawiają się w ofertach cateringów dietetycznych najczęściej, można wyróżnić przede wszystkim diety odchudzające, dla aktywnych, wegańskie i wegetariańskie, keto oraz domowe. Poszczególne typy diet mogą wymagać więcej pracy od kucharzy, a także składać się z droższych lub trudniej dostępnych składników, co z oczywistych względów przekłada się na ostateczną cenę usługi.

Przy wyborze diety zwykle klient zostanie także zapytany o preferowaną kaloryczność. Więcej kalorii oznacza większe porcje, ale też wyższą cenę. Z reguły można też wybrać ilość posiłków (niektóre cateringi dostarczają tylko obiady, inne oferują 3 lub nawet 5 posiłków dziennie) oraz częstotliwość ich dostarczania (na przykład wykluczyć weekendy, kiedy to wiele osób gotuje samodzielnie lub wychodzi do restauracji).

Ogółem mówiąc, w zależności od wszystkich wspomnianych powyżej czynników, zamawiając catering dietetyczny powinniśmy przygotować się na opłatę rzędu od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Kiedy znamy już cenę cateringu, kolejne pytanie, które się nasunie, będzie z pewnością dotyczyło tego, czy warto wydać takie pieniądze. Wiele tutaj zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu, lubi gotować i relaksuje go to, być może przygotowywanie posiłków samodzielnie będzie lepszą opcją.

Obecnie jednak wiele osób żyje w pośpiechu, dużo pracuje, nie ma czasu lub chęci aby gotować, a chce odżywiać się zdrowo i nie pomijać posiłków. Catering dietetyczny to wygodne, smaczne rozwiązanie, które pozwala prowadzić zdrowszy tryb życia przy absolutnym minimum wysiłku. W związku z tym zdecydowanie warto go rozważyć. Jeśli mamy do dyspozycji ograniczony budżet, to zawsze można na przykład ograniczyć liczbę posiłków lub ich kaloryczność, a różnicę uzupełniać na własną rękę.

Dodaj komentarz