Jak spędzić Walentynki?

Jak spędzić Walentynki?

Walentynki, określane także jako Święto Zakochanych, wzbudzają wciąż wiele kontrowersji. Jedni za tym dniem przepadają, a inni go nienawidzą. Zdecydowana większość osób będących w stałych związkach, stara się jednak jakoś celebrować ten dzień. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się czegoś na jego temat. Warto byłoby również odpowiednio przygotować się do Dnia Walentynek. Zadbajmy między innymi o odpowiednią atmosferę. Sposobów na spędzenie Święta Zakochanych jest naprawdę mnóstwo. Można zdecydować się na wspólne wyjście, wyjazd lub po prostu na przyjemny odpoczynek w domu. Wszystko zależy od osobistych preferencji osób świętujących.

Walentynki – najważniejsze informacje

Walentynki obchodzone są co roku, tradycyjnie w dniu 14 lutego. W tym dniu, w kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie świętego Walentego, którego uważa się za patrona osób zakochanych. Święto to ma charakter międzynarodowy. Co ciekawe, historia Walentynek sięga czasów średniowiecznych. Wiele osób uważa jednak, że korzenie tego święta sięgają czasów starożytnych. Walentynki mogą bowiem wywodzić się od rzymskich Luperkaliów. Obchodzone były one ku czci bogini małżeństw Junony. W Polsce, Walentynki zaczęły być bardzo popularne dopiero w latach 90 XX wieku, a więc stosunkowo późno. Nie oznacza to jednak, że nie obchodzono ich wcześniej. Istnieje wiele zwyczajów powiązanych z celebrowaniem Dnia Zakochanych. Niektórzy w tym wyjątkowym dniu udają się do kościoła, aby prosić świętego Walentego o pomyślność w związku. Dotyczy to przede wszystkim osób wierzących. Zdecydowana większość zakochanych par udaje się do barów czy restauracji. Niektórzy decydują się zaś na wspólne spędzenie czasu w domowym zaciszu. Niestety, świętowanie Walentynek nie podoba się wszystkim. Wyjątkowo negatywnie nastawione są do tego święta osoby niebędące w związkach. Single mogą czuć się przytłoczeni otaczającymi ich zewsząd dekoracjami walentynkowymi. Nie da się również ukryć, że w okresie walentynkowym, bombardowani jesteśmy piosenkami o miłości. Na szczęście, nie każdy musi decydować się na celebrowanie Walentynek. Postępujmy zawsze w zgodzie ze swoimi własnymi przekonaniami i nie ulegajmy presji otoczenia.

Jak przygotować się do Walentynek?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób przygotować się do Święta Zakochanych. Trzeba od razu zaznaczyć, że nie ma jakiejś odgórnie narzuconej instrukcji dotyczącej tego, co powinno się zrobić przed Walentynkami. Każdy z nas może więc przygotować się do tego święta dokładnie tak jak chce. Jeżeli nie chcemy, nie musimy podejmować oczywiście żadnych wysiłków mających na celu przygotowanie się do Walentynek. Najważniejsze jest to, abyśmy czuli się dobrze sami ze sobą. Jeżeli jesteśmy w związku, warto byłoby uzgodnić ze swoją drugą połówką sposób spędzenia Święta Zakochanych.

Zadbaj o swój wygląd zewnętrzny

Wiele osób pragnie wyglądać wyjątkowo w dniu Walentynek. Dla każdego jednak może to znaczyć co innego i należy mieć to na uwadze. Dobrze byłoby na pewno przyjrzeć się swojemu wyglądowi zewnętrznemu. Jeśli pragniemy coś w nim zmienić, zróbmy to! Możemy zmienić fryzurę, jak również zdecydować się na wykonanie staranniejszego niż zwykle makijażu. Warto także zatroszczyć się o atrakcyjny ubiór, zwłaszcza jeśli decydujemy się na wyjście na miasto. Wiele przedstawicielek płci pięknej zdecyduje się na sukienkę bądź na spódniczkę. Sporo pań wybierze jednak wygodne spodnie. Wszystko zależy od miejsca, do którego się udajemy oraz od naszych osobistych preferencji. Przed wspólnym wyjściem, dobrze byłoby wykonać jakieś zabiegi upiększające. Mowa tu chociażby o maseczkach na twarz bądź o relaksującej kąpieli w wannie pełnej piany. Wbrew pozorom, kąpiel w wannie może wydać się atrakcyjna nie tylko przedstawicielkom płci pięknej, ale również i panom.

Najważniejsze jest dobre samopoczucie

Do Święta Zakochanych warto podejść na luzie, bez zbędnej presji. Najważniejsze jest zadbanie o dobre samopoczucie psychiczne. W Walentynkach nie chodzi tylko o celebrowanie uczuć, jakimi darzymy drugą osobę. Powinniśmy również pamiętać o tym, jak ważna jest miłość do samych siebie. Zatroszczmy się więc o to, aby świętować w taki sposób, który sprawi nam autentyczną przyjemność. Unikajmy natomiast robienia rzeczy, które wydają nam się nudne i oklepane. Pamiętajmy także o tym, że zawsze możemy zmienić sposób celebracji Dnia Zakochanych, jeżeli coś nam się nie podoba.

Gdzie spędzić Walentynki?

Mnóstwo osób zastanawia się nad tym, w jakim miejscu spędzić Dzień Zakochanych. Od razu jednak trzeba zaznaczyć, że nie ma z góry określonej zamkniętej liczby miejsc, które warto odwiedzić. Wszystko zależy więc od naszych upodobań. Można zdecydować się zarówno na wypad na miasto, jak i na spędzenie Walentynek we własnym domu czy mieszkaniu. Każde rozwiązanie będzie dobre, jeśli sprawi nam przyjemność.

Restauracja, a może kawiarnia?

Sporo osób może zdecydować się na spędzenie Walentynek w restauracji bądź też w kawiarni. Warto dodać, że wiele lokali oferuje możliwość skorzystania ze specjalnego walentynkowego menu. Każda para musi jednak liczyć się z koniecznością dokonania wcześniejszej rezerwacji. Bez tego niemożliwe będzie niestety zjedzenie wspólnej kolacji bądź ciastka. Wielu zakochanych zastanawia się nad tym, z jakich propozycji skorzystać. Na to pytanie nie można jednak udzielić jakiejś jednoznacznej i prostej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od naszych osobistych preferencji. Bardzo wiele osób stawia na dania makaronowe, jak również na klasyczną pizzę. Wśród deserów sporym zainteresowaniem cieszy się włoskie tiramisu, jak również tradycyjny sernik. Wybór słodkości, jak i dań wytrawnych jest kwestią indywidualną każdego człowieka. Wielu zakochanych będzie chciało oczywiście wypić jakiś alkohol. Można zdecydować się na drinki, jak również na wino.

Wspólny weekendowy wyjazd

Wiele par decyduje się również na wspólny walentynkowy wyjazd. Kierunki podróży mogą być naprawdę różne. Niektórym do gustu może przypaść pobyt w luksusowym hotelu i spa. Będzie można cieszyć się tam wygodnym apartamentem, jak również wspaniałym jedzeniem i zabiegami upiększającymi. Na tym jednak nie koniec interesujących możliwości. Dzień Zakochanych można spędzić także w górach czy nad morzem. Udanie się na wspólną wędrówkę bądź na stok narciarski to doskonały pomysł na celebrowanie Walentynek. Jeżeli zamierzamy gdzieś wyjechać, musimy podjąć decyzję jeszcze na kilka tygodni przed Dniem Zakochanych. Jest to szczególnie istotne wówczas, gdy zależy nam na świętowaniu w luksusowym hotelu.

Własne lokum

Nie każdy lubi romantyczne wyjazdy we dwoje czy kolacje w restauracjach. Niektórzy decydują się więc na spędzenie czasu w swoim domu lub mieszkaniu. To również może okazać się niesamowicie dobrym wyborem. Co takiego można jednak robić we własnym domu? Wiele osób zastanawia się nad tym. Tak naprawdę jednak możemy oddać się dowolnie wybranym przez nas aktywnościom. Najlepiej będzie, jeżeli wraz ze swoją drugą połówką poświęcimy uwagę czynnościom, które sprawiają nam przyjemność. Wiele par decyduje się na wspólne gotowanie i oglądanie filmów. Jeżeli jednak nie lubimy samodzielnie przyrządzać potraw, zdecydowanie lepiej będzie postawić na zamówienie jakiegoś dania z restauracji. Sporo osób stawia na pizzę, ale niektórym do gustu może przypaść także sushi.

Czy trzeba wręczać drugiej połówce prezent z okazji Walentynek?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, czy należy wręczać drugiej połówce prezent z okazji Walentynek. Nie da się jednak jednoznacznie rozstrzygnąć tej kwestii. Wszystko zależy od preferencji pary. Jedni lubią wręczać podarunki oraz je otrzymywać. Inni zaś nienawidzą walentynkowych podarunków. Jeśli jednak zdecydujemy się na wręczenie osobie bliskiej jakiegoś podarunku, postarajmy się wybrać tai, który sprawi jej radość. Przedstawicielki płci pięknej mogą ucieszyć się z kompletu seksownej bielizny, jak również z zestawu kosmetyków kolorowych. Dobrym wyborem może okazać się również jakaś gra miłosna. Panom do gustu mogą zaś przypaść bilety do kina, jak również elegancka koszula. Postarajmy się o to, aby prezent odpowiednio zapakować. Można postarać się o papier prezentowy z motywem serduszek, jak również o ozdobne pudełko. Wówczas rozpakowywanie prezentu sprawi drugiej połówce większą radość. Na podarunek walentynkowy wcale nie trzeba przeznaczać dużych ilości pieniędzy. Jeśli nasze fundusze są ograniczone, możemy zdecydować się chociażby na samodzielne przygotowanie kartki z miłosnymi życzeniami. Najpiękniejszym prezentem, który możemy sprawić drugiej połówce jest jednak czas. W dniu Walentynek postarajmy się więc poświęcić swojej ukochanej osobie tak wiele czasu, jak to tylko możliwe.

Jak spędzać Walentynki, jeżeli nie mamy drugiej połówki?

Wiele osób twierdzi, że Walentynki są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób będących w związkach. Nic jednak bardziej mylnego! Nawet jeżeli jesteśmy singlami, możemy celebrować Dzień Zakochanych. W tym wyjątkowym dniu warto po prostu skupić się na sobie samym. Możemy chociażby zdecydować się na wypad do spa. Równie dobrym wyjściem będzie zamówienie pizzy i obejrzenie ulubionego serialu. W dniu Walentynek możemy więc robić wszystko, na co mamy ochotę. Jeżeli jednak nie cierpimy tego święta, po prostu je przetrwajmy. To przecież tylko jeden dzień. Możemy pomijać miłosne piosenki w radiu oraz rezygnować z odwiedzin w galeriach handlowych. Dzięki temu nie będziemy musieli na siłę wczuwać się w klimat Dnia Zakochanych. Najważniejsze jest po prostu to, aby czuć się komfortowo.

Dodaj komentarz